Altın Portakal’a Başvurular Devam Ediyor 1 – altınportakal

Altın Portakal’a Başvurular Devam Ediyor

25 Temmuz 2013

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür ve Sanat Vakfı (AKSAV) işbirliğiyle 4-11 Ekim 2013 tarihlerinde düzenlenecek 50. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında yer alan Belgesel ve Kısa Film yarışmalarına başvurular devam ediyor.

altınportakal

Belgesel ve Kısa Film yarışmaları için son başvuru tarihi 5 Ağustos 2013.

Belgesel ve kısa filmi özendirmek; yeni sinemacıları desteklemek, sinema sektörü ile bütünleşmelerini sağlamak hedefine yönelik olarak Altın Portakal’ın 50’nci yılında belgesel ve kısa filme sunulan destek arttırıldı. Geçtiğimiz yıl 15 bin TL olan “En İyi Belgesel Film” ödülü bu yıl 30 bin TL’ye, geçtiğimiz yıl 10 bin TL olan “En İyi Kısa Film” ödülü bu yıl 15 bin TL’ye yükseltildi. “En İyi İlk Belgesel”e ise 5 bin TL parasal ödül ve Altın Portakal Heykeli verilecek.

Altın Portakal’ın bu yılki programı içinde yer alan belgesel ve kısa film yarışmalarına geçtiğimiz yılın son başvuru tarihi olan 6 Ağustos 2012 tarihinden sonra tamamlanmış, belgesel ve kısa film yarışma yönetmeliklerinde vurgulanan koşulları taşıyan filmler başvurabiliyor.

50. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Film Yarışmasının son başvuru tarihi de 5 Ağustos 2013 olarak belirlendi.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası Eşliğinde The Kid 2 – Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası The Kid 1

Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası Eşliğinde The Kid

Chaplin imzalı The Kid, canlı müzik eşliğinde gösterildi. Anadolu Üniversitesi
3. İzmir Film ve Müzik Festivali 16 Haziran’da Başlıyor 3 – Tasra Uclemesi

3. İzmir Film ve Müzik Festivali 16 Haziran’da Başlıyor

3. İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali, 16 Haziran 2023