Eğlenceli Bir Komedi: Private Lessons (1981) 1 – pl05

Eğlenceli Bir Komedi: Private Lessons (1981)

24 Ağustos 2010

Private Lessons, yönetmenliğini Alan Myerson’un yaptığı Amerikan yapımı bir erotik komedi filmi. Filmin başrolünde oldukça tanıdık bir isim, 1974 yapımı Emmanuelle’den tanıdığımız Sylvia Kristel var.

Eğlenceli Bir Komedi: Private Lessons (1981) 2 – 232991.1020.AFilm konusu itibariyle çekildiği dönem oldukça tartışma yaratmış. 30’lu yaşlarını yaşayan Nicole ile henüz ergen bir genç çocuk arasında geçen seksüel ilişki, hem izleyicinin ilgisini çekerken bazı kesimlerce de tartışılır olmuş.

Philip Fillmore (Eric Brown) ya da kısaca Philly, henüz 15 yaşındadır ve zengin bir işadamının oğludur. Babasının seyahate çıkması sonucu, evde seksi Fransız hizmetçi Nicole Mallow (Sylvia Kristel) ile kalır. Nicole gibi çoğu erkeğin kolayca ilgisini çekebilecek bir kadın, Philly’nin de ilgisini çeker. Gizlice Nicole’u izlediği bir gün, bunu fark eden Nicole Philly’i içeri çağırır. Göğüslerine dokunmasını ister ve daha da ileri giderek üstündekileri çıkarır. Panikleyen Philly odadan çıkar fakat Nicole genç çocuğu baştan çıkarmaya devam eder. Philly artık çoğu genç erkeğin hayalini kurduğu gibi kendinden yaşça büyük bu güzel kadınla birlikte olmaya başlar. Fakat asıl problem Nicole ve evin şoförü Lester’in (Howard Hesseman) başka planlarının olmasıdır.

Film çoğu sahnesiyle oldukça eğlenceli. Philly’nin en yakın arkadaşı rolündeki Patrick Piccininni başarılı, aynı zamanda sinir edici bir tarafı da var . Aynı şekilde Philly rolündeki Eric Brown’un performansı da öyle. Ayrıca Sylvia Kristel’i bir Avrupa filminin dışında bir Amerikan filminde izlemek ilginç gelebilir.

Filmin senaristi Dan Greenburg, aynı zamanda 1969 yılında yazılan Philly romanının da yazarı. Bu romanın bir adaptasyonu olan filmin yapımcısı ise daha sonra bir çok Private …. filmi çekecek olan R.Ben Efraim. Senarist Dan Greenburg filmde küçük bir rolle de karşımıza çıkıyor. Otel sahibi rolüyle filmde gördüğümüz Dan Greenburg kastın oluşumunda da önemli rol oynamış.

Eğlenceli Bir Komedi: Private Lessons (1981) 3 – 23th9vo

Film çekildiği dönem yakaladığı başarının yanı sıra her dönem izleyicinin ilgisini, çekmeyi başarmış bir film. Bunda belki başrol oyuncusu Sylvia Kristel’ın rolü büyüktür. Yada konusu itibariyle genç erkeklerin ilgisini çektiği de kesin. Seks sahnelerinin yanı sıra eğlenceli sahneleri de barındıran Private Lessons, 80’ler erotik komedilerden hoşlananların izlerken keyif alacağı bir film.

blank

Misafir Koltuğu

Öteki Sinema ekibine henüz katılmamış ya da başka sitelerde yazan dostlarımız her fırsatta harika yazılarla sitemize destek veriyor. Size de okuması ve paylaşması kalıyor...

1 Comment

  1. bu filmi topkapı sur’da izlemiştim.sylvia kristel’in sevişme sahnesi o yaşlarda unutulur gibi değildi.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Even Hitler Had A Girlfriend (1992)

1992'nin en iyi drive-in filmi olarak nitelenen Even Hitler Had
Female Vampire (1973) 4 – vlcsnap 2010 06 01 11h42m08s144

Female Vampire (1973)

Female Vampire, Lina Romay ile tanışmak için güzel bir örnek,