Robopocalypse Ertelendi!

original

Lincoln yönetmeni Steven Spielberg yarın 85. Akademi Ödülleri adayları açıklandığında (12 Dalda adaylık) büyük bir gün yaşayacak gibi görünüyor. Ancak öyle görünüyor ki yönetmen bir sonraki projesi konusunda frene bastı. Başrolünde Chris Hemsworth’ün olacağı büyük bütçeli bilim kurgu uyarlaması Robopocalypse belirsiz bir tarihe ertelendi.

Çekimler bu ilkbaharda başlayacaktı ama görünen o ki Spielberg projenin henüz hazır olmadığına karar vermiş. Şimdi nelerin mümkün olabileceğini görmek için çizim tahtasına geri dönecek. Yönetmen filmden tamamen vazgeçmiyor, sadece böylesine pahalı bir filmi aceleye getirmek istemiyor.

Drew Goddard (The Cabin in the Woods) tarafından kaleme alınan Robopocalypse hikayesi Archos isimli yapay zekanın online olduğu ve her şeyi düzenleyen küresel makineler ağının kontrolünü ele geçirdiği bir gelecekte geçiyor. Filmin vizyon tarihi bu yılın Temmuz ayı olarak belirlenmişti ama 25 Nisan 2014’e ertelendi. Kısacası Hemsworth, Anne Hathaway ve Ben Whishaw’un rol alacağı film süresiz olarak ertelendi.

Yönetmenin temsilcisi Marvin Levy şunları söyledi:

“Proje çok önemli ve senaryo hazır değil. Film büyük bütçe gerektiriyor. Şimdi neler yapabileceğimizi görmek için çizim tahtasına geri döneceğiz.”

Spielberg eminim projeyi geliştirmeye devam edecek. Bir yandan Lincoln’e, İncil’le ilgili bir destanla da devam edebilir. Belki Star Wars’u yeniden düşünür? Ne dersiniz?

Spielberg daha önce de böyle kararlar almıştı. Lincoln’ün çekimlerine başlaması bile neredeyse on senesini aldı. Aynı şey Schindler’in Listesi için de söylenebilir. Ancak şunu söylemeliyim ki yakın zamanda ünlü yönetmenden bir bilimkurgu filmi izlemeyi dört gözle bekliyordum. Umarım Robopocalypse en kısa zamanda gündeme geri gelir.

Kaynak: http://divxplanet.com/index.php?page=haber&sid=803

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir