Sinemalife Temmuz Sayısı Dopdolu!

Sihirbazın Çırağı, Sinemalife’ta işbaşı yapıyor!

Türkiye’nin İlk Online Sinema Dergisi Sinemalife Temmuz sayısı genç ve meraklı kadrosuyla nitelikli okumalar sunmaya devam ediyor. Bu ay John Turteltaub’un yönetmen koltuğuna oturduğu, başrollerini Nicolas Cage ve Alfred Molina oynadığı ‘Siharbazın Çırağı’nı kapağına taşıyan Sinemalife, ayrıca sihirbazların dünyasında ilginç anekdotların anlatıldığı dosyayla kapağını destekliyor.

Sinemalife da ayrıca Kurtlar Vadisi Pusu dizisinin 4 sezondur sevilen oyuncusu olan Adnan Erdoğan nam-ı diğer Deli Hüsnü ile Vadi’nin derinliklerine inen söyleşi de yer alıyor. Erdoğan, röportajının yanı sıra, Yeşilçam’ın yarım asırlık tanığı olan film seti fotoğrafçısı 73 yaşındaki Güngör Özsoy ile beyazperdede dünden bugüne nelerin olup bittiğine dair, zevkle okuyacağınız bir diğer söyleşi. 50 yılını Yeşilçam’ın setlerinde geçiren usta fotoğrafçı, şimdiki oyuncuların çok daha kaprisli olduğunu anlattı. Ertem Eğilmez’i ayrı bir parantez içine alan Özsoy, oyuncuların, senaristin ve yönetmenin set ekibinin birlikte çalıştıklarını böylelikle herkesi film için yüreklendirdiğini söyledi. Ayrıca Eğilmez’in projelerine nasıl özenle hazırlandığını da bulabileceksiniz bu söyleşide.

Bu önemli söyleşi haberlerinin yanında, sinema dünyasının dipten zirveye çıkan kadını Demi Moore, kalitenin asla eskimeyeceğini ispatlayan aktör Alfred Molina’ya zoom yapılıyor. Ayrıca dergide, sinemaseverlerin ilgisini çekecek, çok özel dosyalara da yer veriliyor. Eğlence sinemasının uçurumun kenarında olduğunu ortaya koyan çalışmanın yanında, Japon gerilim filmlerinin felsefi altyapısı mercek altına alınıyor.

Öte yandan ‘Ne Varsa Eskilerde’ ve animasyon severler içinde ‘Düş Perdesi’ başlıklı köşelerini okuyucular bu ayda takip edebilecek. Masal Perdesi, To Be Continued, Kült Diye, Kayıp Bakışlar, Gözekondu köşeleri ile de sinemaya farklı bir pencereden bakacaksınız. Vizyondakiler, sanal kadraj, beyazperdeden haberler, pek yakında girecek filmlerin de yer aldığı temmuz sayısında yeni çıkan DVD’ler ile birlikte ayın Blu-Ray’inden de haberdar olacaksınız. Ayrıca dergide gösterimdeki filmlerin eleştiri yorumlarını da bulmanız mümkün. DVD ödüllü yarışma sayfasında okuyucuyu sürprizlerin beklediği www.sinemalife.com her zaman olduğu gibi bir tık uzağınızda.

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bak bunu da seversin...

Korku Sineması Dergisi Alacakaranlık 2. Sayı Çıktı!

Alacakaranlık 2. sayısı Mayıs ayı itibariyle raflardaki yerini aldı. Bu sayıda altı farklı makalenin yanı sıra bir de röportaj var!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir