Sinemanın Küçük Şeytanları Banubozdemir.com’da

Sinemanın Küçük Şeytanları Banubozdemir.com’da!

Çocuklar beyazperdenin korku unsurları olmazmış gibi duruyor ama masum hallerini çok çabuk yok ediyorlar. Ve sabit bakışlarla çok rahat bir biçimde üzerimize üzerimize geliyorlar. Hedefleri de genelde büyükler oluyor… Şimdi sinema tarihinin ‘tuhaf ve korkunç’ çocuklarına Banu Bozdemir’in kendi sitesinde yayınladığı güzel ve çok özel bir dosya ile göz atalım.

Sinemanın Küçük Şeytanları Banubozdemir.com'da 1 – PetSematary Gage

Hollywood ve Avrupa sinemasının içine şeytan kaçmış küçüklerine yer verdiği dosyada “Sinemanın yüz ifadelerini pek bozmadan, ellerine bir bıçak tutuşturduğu çocukları bunlar… Çocukların ‘vicdan’ duygusu sınırlı olduğu için ellerine bir fırsat geçtiğinde bunu her şekilde kullanacaklarına inanırım…” diyecek kadar ihtiyatlı yaklaşıyor Banu Bozdemir.  Devamını okumak için lütfen buradan buyurun.

Link: http://www.banubozdemir.com/

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

blank
1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir