Sinemanın Küçük Şeytanları Banubozdemir.com’da

Sinemanın Küçük Şeytanları Banubozdemir.com’da!

Çocuklar beyazperdenin korku unsurları olmazmış gibi duruyor ama masum hallerini çok çabuk yok ediyorlar. Ve sabit bakışlarla çok rahat bir biçimde üzerimize üzerimize geliyorlar. Hedefleri de genelde büyükler oluyor… Şimdi sinema tarihinin ‘tuhaf ve korkunç’ çocuklarına Banu Bozdemir’in kendi sitesinde yayınladığı güzel ve çok özel bir dosya ile göz atalım.

Hollywood ve Avrupa sinemasının içine şeytan kaçmış küçüklerine yer verdiği dosyada “Sinemanın yüz ifadelerini pek bozmadan, ellerine bir bıçak tutuşturduğu çocukları bunlar… Çocukların ‘vicdan’ duygusu sınırlı olduğu için ellerine bir fırsat geçtiğinde bunu her şekilde kullanacaklarına inanırım…” diyecek kadar ihtiyatlı yaklaşıyor Banu Bozdemir.  Devamını okumak için lütfen buradan buyurun.

Link: http://www.banubozdemir.com/

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bak bunu da seversin...

Art of B-Movies: Remake Exhibition

Art of B-Movies: Remake Exhibition. Klasikleşmiş filmlerin efsanevi afişleri bir dizi illüstratör ve sanatçı tarafından yeniden yorumlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir