Yeni Star Wars Filmlerinin Afişlerini Kim Çizecek?

Star Wars afişlerini kim çizecek? Star Wars afişlerini yarattıktan 35 yıl sonra ressam Drew Struzan emekli olmaya karar vermişti. Ama Disney’in yeni Star Wars üçlemesinden gelen teklif nedeniyle bu kararı uygulamayı erteleyebilir. Struzan Disney’in yeni filmler için afiş yapması amacıyla geri dönmesini teklif ettiğini belirtti. Şu anda henüz yapılmış resmi bir açıklama olmasa da, Struzan bu fikre yakın görünüyor. Struzan’ın eserlerinin hayranları için 7., 8. ve 9. filmlerin afişlerini ünlü ressamın hazırlaması hoş olacak. Struzan’ın projeye dahil olması yapıma istikrar da getirecektir.

Star Wars by urban barbarian 767x1024 Kısa Kısa Star Wars Filmleri Yıldız Savaşları Yeni Bir Umut Star Wars Episode V: The Empire Strikes Back Star Wars Episode IV: A New Hope Star Wars Episode III: Revenge of the Sith Star Wars Episode II: Attack of the Clones Star Wars Episode I: The Phantom Menace Star Wars Sithin İntikamı R2 D2 Prenses Leia Luke Skywalker Klonların Saldırısı Jedinin Dönüşü İmparator Han Solo Gizli Tehlike Chewbacca C3PO

Being Human dizisi için yaptığı çalışmaları anlattığı bir röportajda Struzan yeni Star Wars üçlemesinin afişlerini yapabileceğini belirtti:

drewstruzansignedSoru: Son görüştüğümüzde emekli olmaktan bahsetmiştiniz. Bu nedenle yeni çalışmalar yaptığınızı gördüğüme sevindim. İleride yapacağınız başka projeler var mı?

Drew Struzan: Asla asla demeyin. (Gülüyor). Çünkü bu hafta Star Wars için Disney’den birkaç telefon aldım. Aman Tanrım! Ben emekli olmaya çalışıyorum! 35 yıl Star Wars üzerinde çalıştım. (Gülüyor.) Çoğunuz dünyaya gelmeden ben Star Wars afişleri çiziyordum! Ama sanırım her zaman yeni olasılıklar doğuyor. Henüz alınmış bir karar yok ama arada sırada tatile çıkmayı istiyorum. Bazen bütün bir hafta sonu, sabahlara kadar çalışmak zorunda kalıyorum. Eğer bir fırsat çıkarsa, gerçekten cezbedici bir şey olur. Beni karımdan, torunlarımdan ve ailemden alıkoyması için işin aşırı derecede cezbedici olması gerekiyor. Yemyeşil ağaçlardan, masmavi gökyüzünden uzakta bir stüdyoda oturacağım. Ama hepinizin bildiği gibi asla asla dememek gerekiyor. Her şey olasılık dahilinde.

Star Wars dışında, Struzan Harry Potter, Indiana Jones, Blade Runner, Back to the Future, Jurassic Park ve E.T. The Extra-Terrestrial gibi filmlerin afişlerini de yapmıştı.

İşte Struzan’ın çizdiği STAR WARS afişleri:

Star Wars Poster003

Star Wars Poster005

Star Wars Poster004

Star Wars Poster006

Star Wars Poster001

Star Wars Poster002

Haber: Nisan Benzergil

Kaynak: http://divxplanet.com/index.php?page=haber&sid=820

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir