Suç ve Ceza Film Festivali'nin Akademik Programı Başladı 1 – 9 Suç ve Ceza Film Festivali akademik program açılışı 1

Suç ve Ceza Film Festivali’nin Akademik Programı Başladı

Sanal Dünyada Adalet ana teması ile 9. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali kapsamında düzenlenen akademik program açılışı, 22 Kasım’da İstanbul Üniversitesi Rektörlük Binası Doktora Salonu’nda gerçekleştirildi.

Sanal Dünyada Adalet

Suç ve Ceza Film Festivali'nin Akademik Programı Başladı 2 – 9 Suç ve Ceza Film Festivali akademik program açılışı 2

Bu yıl “Sanal Dünyada Adalet” konusuyla düzenlenen Suç ve Ceza Film Festivali’nin akademik program açılışı, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Festival Başkanı Prof. Dr. Adem Sözüer’in açılış konuşmasıyla başladı.

Prof. Dr. Adem Sözüer: “Dünyadaki tek kitaplı festival”

Prof. Dr. Sözüer, konuşmasında festivalin kitaplı festival şeklinde gerçekleştirilmesinin önemli bir özellik olduğunu vurguladı. Dünyada başka kitaplı festival olmadığının altını çizen Prof. Dr. Sözüer, “Her yıl bir taraftan sinema programı yürütüyor, bir taraftan da akademik programlar ve tartışmalar yayınlıyoruz” şeklinde konuştu.

Yapay Yargıçlar

Prof. Dr. Sözüer’in açılış konuşmasını tamamlamasının ardından oturumlara geçildi. İlk oturumda ‘Yapay Yargıçlar’, ‘Yapay Zeka ve Hukuk’ ve ‘Cambridge Analytica Skandalı Örneği Üzerinden Algoritmaların Hayatımızdaki Hayati Etkisi’ konu başlıklarında Cem Say, Kemal İnan ve Bilal Eren konuşmacı olarak yer aldı.

Suç ve Ceza Film Festivali'nin Akademik Programı Başladı 3 – 9 Suç ve Ceza Film Festivali akademik program açılışı 3

Akademik program 27 Kasım’a kadar 12 oturumla devam edecek. Gün boyunca gerçekleştirilen oturumlarda; bilişim sistemleri, internet iletişim hukuku, sosyal ağlar, yapay zekâ, bilişim suçları, dijital dönüşüm ve sanal alanda insan hakları gibi konular ele alındı.

9. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nin Akademik Programı, 27 Kasım’a kadar düzenlenecek oturumlarla devam edecek.

www.icapff.com

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir