Müjde! Terminator Geri Geliyor… Yeniden!

Terminator… Yeniden! Terminator ilk filmiyle, 80’ler video piyasasının kültlerinden biri olmuş, James Cameron’un çektiği muhteşem devam bölümüyle de 90’lar bilim kurgu sineması estetiğini görsel ve duygusal anlamda etkilemişti.

Serinin zayıf halkası Terminator 3 için kelime sarfetmeye değmez çünkü 2. filmin kötü bir kopyası olmaktan öte gidememiş bir garabet olarak anılabilir sadece… Yeni Terminator filmlerinin yolda olduğundan bahsediliyor ama Terminator ile bir sonraki buluşmamız beyazperdede değil TV ekranında olacak: Terminator: the Sarah Connor Chronicles adıyla yayınlanmaya başlayacak olan dizi Terminator 2: Judgment Day ile Terminator 3: Rise of the Machines arasında geçen zaman dilimini anlatıyor.

14 ocak 2008’de prömiyeri yapılacak olan dizi gelecekte kurulacak olan Skynet şirketinin insanlar ile makineler arasında büyük bir savaşa neden olacağını öğrenmeleri üzerine şirketin kurulmasını önlemek amacıyla geçmişten günümüze gelen Sarah, John ve onların koruyucusu “iyi makine”lerden olan Cameron’ın maceralarını konu edinecek.

Hem bir Terminator atasözü ne der: I’ll be back!

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bak bunu da seversin...

Terminator Gişeye Saldırıyor!

Terminator: Genisys filminin salladığı bol çeşitli vizyon haftasında hangi filmler var? Gösterime giren filmleri Murat Tolga Şen tanıtıyor.

Bir yorum var

  1. üçüncü filmin yaptığı kelekden olsa gerek bu diziyi son filmden daha çok beğendim. ama sarah connor olmamış, yakışmamış. rol için fazla güzel olmasının yanında gerekli sertliği veremiyor. ikinci sezonu nu merakla bekliyorum. dizi ardından teaserından anlaşıldığı üzere terminator salvation biz fanatikleri doyuracak gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir