Müjde! Terminator Geri Geliyor… Yeniden!

Terminator… Yeniden! Terminator ilk filmiyle, 80’ler video piyasasının kültlerinden biri olmuş, James Cameron’un çektiği muhteşem devam bölümüyle de 90’lar bilim kurgu sineması estetiğini görsel ve duygusal anlamda etkilemişti.

Müjde! Terminator Geri Geliyor... Yeniden! 1 – 2309065 t2sarahconnor2

Serinin zayıf halkası Terminator 3 için kelime sarfetmeye değmez çünkü 2. filmin kötü bir kopyası olmaktan öte gidememiş bir garabet olarak anılabilir sadece… Yeni Terminator filmlerinin yolda olduğundan bahsediliyor ama Terminator ile bir sonraki buluşmamız beyazperdede değil TV ekranında olacak: Terminator: the Sarah Connor Chronicles adıyla yayınlanmaya başlayacak olan dizi Terminator 2: Judgment Day ile Terminator 3: Rise of the Machines arasında geçen zaman dilimini anlatıyor.

14 ocak 2008’de prömiyeri yapılacak olan dizi gelecekte kurulacak olan Skynet şirketinin insanlar ile makineler arasında büyük bir savaşa neden olacağını öğrenmeleri üzerine şirketin kurulmasını önlemek amacıyla geçmişten günümüze gelen Sarah, John ve onların koruyucusu “iyi makine”lerden olan Cameron’ın maceralarını konu edinecek.

Hem bir Terminator atasözü ne der: I’ll be back!

blank

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

blank
1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

Bir yorum var

  1. blank

    üçüncü filmin yaptığı kelekden olsa gerek bu diziyi son filmden daha çok beğendim. ama sarah connor olmamış, yakışmamış. rol için fazla güzel olmasının yanında gerekli sertliği veremiyor. ikinci sezonu nu merakla bekliyorum. dizi ardından teaserından anlaşıldığı üzere terminator salvation biz fanatikleri doyuracak gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir