The Expendables 2 Klipler Alev Alev Yanıyor

Back for War

(Savaş İçin Geri Döndüler)

The Expendables 2 Klipler Alev Alev Yanıyor 1 – The Expendables 2 posterAksiyon severler tarafından heyecanla beklenen The Expendables 2, bu Cuma gösterime giriyor. İlk filme nazaran daha kişisel bir intikamın peşine düşen ‘yaşlı’ kahramanlarımız, bonus olarak da Arnavutluk’ta eziyet gören köylülere yardım ediyor.

İlk filmde senaryoyu Dave Callaham ve Sylvester Stallone beraber yazmıştı. Devam filminin senaryosu ise Sylvester Stallone, Richard Wenk, David Agosto ve Ken Kaufman tarafından yazıldı.

Bu sefer yönetmen koltuğunda ilk filmde olduğu gibi Sylvester Stallone yok. Onun yerini alan Simon West’i Con Air (1997), Lara Croft: Tomb Raider (2001) ve The Mechanic (2011) gibi filmlerden tanıyoruz. West farkı, kendini bariz bir şekilde belli ediyor.

Seksenli yılların, artık ikon haline gelmiş aksiyon yıldızlarının neredeyse tamamını oyuncu kadrosunda barındıran film, müthiş bir aksiyon sahnesi ile açılış yapıyor. Gene bomba sahnelerle bezeli, bol patlamalı, kurşunların yağmur gibi yağdığı bir final ile son noktayı koyuyor. İki büyük aksiyon sahnesinin arası ise ‘eski tüfekler’in seksenlere bol bol gönderme yaptıkları diyaloglar ile bezenmiş.

Filmde Chuck Norris’in canlandırdığı karakterin ismi Booker, lakabı ise The Lone Wolf. Norris, 1978 tarihli Good Guys Wear Black’te (İyiler Siyah Giyer) de John T. Booker isimli emekli bir askeri canlandırmıştı. Lakap da, tabii ki 1983 tarihli Lone Wolf McQuade’deki J.J. McQuade isimli karaktere atfen seçilmiş.

The Expendables 2’nun gösterime girmesine sayılı günler kala, filmden seçilmiş klipler ile ortalığı biraz daha alevlendirmek istedik. İyi seyirler!

Yazar hakkında: Murat Kızılca

blank
1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir