The Shining'e Devam Filmi Çekiliyor: Doctor Sleep 1 – doctor sleep movie

The Shining’e Devam Filmi Çekiliyor: Doctor Sleep

14 Haziran 2019

Ewan McGregor’un başrolünü üstlendiği ve The Shining’in devam halkası niteliğinde olan Doctor Sleep’ten ilk teaser fragmanı yayınlandı. Danny’nin çocukluğunda ailesiyle yaşadığı büyük travmanın ardından yetişkin bir birey olarak geçmişini şimdiye taşıdığını fragmanda gözlemliyoruz. Mike Flanagan yönetmenliğindeki film izleyicileriyle buluşmak için hazırlanıyor.

The Shining'e Devam Filmi Çekiliyor: Doctor Sleep 2 – Doktor Uyku Doctor Sleep 01

İlk teaser fragmanı yayınlanan Doctor Sleep’in konusu ise şöyle: Çocukluğunda yaşadıklarının karanlık gölgesi altında yaşayan Danny, travmalarıyla boğuşmaktan yorgun düşmüş ve alkole bağımlı hale gelmiştir. Babasının umutsuzluk, alkolizm ve şiddetli mirasından kurtulmak için çabalayıp duran Danny, New Hampshire kasabasında, onu ayakta tutan bir destek grubuyla yerleşir ve “parlama” gücü sayesinde ölenlerin son anlarında onlara huzur verebildiği bir bakım evi işine girer. Bu arada Amerika’nın dört bir yanındaki otoyollarda, True Knot adı verilen bir topluluğun üyeleri refah arayışında dolaşıp durmaktadır. Çoğunlukla zararsız ve yaşlı görünen bu grupla ilgili gerçek ise oldukça korkunçtur. Danny, kendisiyle benzer yeteneklere sahip bir kız olan Abra Stone ile psişik bağ kurduğunda, bu grubun yetenekli olanları hedef aldığını fark eder. Bu grup yetenek sahibi çocukların işkence gördükleri sırada çıkan “parıltılarının buharını” teneffüs ederek yarı ölümsüz hale gelmişlerdir. Gördüğü en yüksek psişik güce sahip olan Abra, Danny’i şeytanlarıyla yüzleştirecek ve kendi ruhu için bir savaşa sürükleyecektir…

Stephen King’in romanından uyarlanan ve Stanley Kubrick’in eserlerinden biri olan The Shining’in devamı niteliğindeki Doctor Sleep’in yönetmen koltuğunda The Haunting of Hill House, Gerald’s Game, Hush, Oculus gibi beğenilen korku yapımlarının yönetmeni Mike Flanagan oturuyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Danny’yi canlandırmak üzere Trainspotting, Moulin Rouge, Big Fish gibi yapımların başarılı oyuncusu Ewan McGregor; Life, Mission Impossible serisi, Despite The Falling Snow, Men In Black: International gibi filmlerin yıldızı paylayan oyuncusu Rebecca Ferguson; Room, Wonder, Before I Wake, Predator gibi filmlerin minik oyuncusu Jacob Tremblay gibi isimler yer alıyor.

The Shining’in devam filmi Doctor Sleep’in ülkemizdeki izleyicileriyle 22 Kasım 2019 tarihinde sinemalarda buluşması beklenenler arasında yer alıyor.

Kaynak: beyazperde.com

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

This will close in 20 seconds

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Netflix Bilimkurgusu Awake'de Başrolü Gina Rodriguez Kaptı! 3 – gina rodriguez

Netflix Bilimkurgusu Awake’de Başrolü Gina Rodriguez Kaptı!

Netflix yapımı bilimkurgu filmi “Awake”in başrolüne karar verdi. “Jane the
1984 Tiyatroda! 4 – 1984004

1984 Tiyatroda!

1984 Tiyatroda! En önemli distopya eserlerinden biri Artun Özsemerciyan yönetiminde