Top 10: En Korkunç Reklam Filmleri 1 – 169839357 640

Top 10: En Korkunç Reklam Filmleri

29 Mayıs 2015

İnsanları korkutarak ürün satabilir misiniz? Neden olmasın! İşte şimdiye kadar karşımıza çıkmış en korkunç reklam filmleri…

10. Sony Playstation – Mental Wealth

TBWA London 2003

Bu reklam filmini bu kadar korkunç yapan şey, film boyunca bizimle konuşan uzaylı kırması kızdır. Her türlü ucubeliğe müsait Playstation dünyasını küçümsememek gerekir. Yoksa kafanızın içine bir Alien yerleştirir ve büyütür. İşte buna mental wealth denir

9. Fragile Childhood – Monsters

Havas Worldwide Helsinki 2013

Aslında bir kamu spotu olan bu reklam filmi, çocukların sarhoş ebeveynlerini nasıl gördüklerini gösterir. Kimse kabul etmese de, sarhoşken herkes biraz zombiye benzer. O son shot’ı içerseniz canavara dönüşürsünüz.

8. Audi – Vampire Party

Venables Bells & Partners 2012

Audi’nin gündüz etkisi veren farlarını anlatmanın en kısa yolu farları vampirlere tutmaktır. İşte bu yüzden Dracula at arabası kullanır. Zengin ve liseli vampirler çıktı, mertlik bozuldu.

7. 13th Street – Bowlingheads

Jung von Matt/Elbe 2011

Düşünsenize bowling oynamaya gidiyorsunuz ama toplar insan kafası. Tabi delikleri de burun deliği! Bu şok eden outdoor reklamı yapan kreatif ekip, kafa patlatmış ve bizi korkutmayı başarmış.

6. Herbaria – Fears

Jung von Matt/Neckar 2013

Kara kara Pennywise’ı mı düşünüyorsunuz? Hemen bir çay yapın! Leatherface uyutmuyor mu? Çay zamanı! Anti-stres çayıyla korkularınızı boğmanız ve kabussuz, rahat bir uyku çekmeniz mümkün. Korkma, git bi çay koy!

5. IKEA – Halloween

BHH Asia Pacific 2013

IKEA’daki eşyaları eve götürmek, Overlook Oteli’ndekileri eve götürmekten her zaman daha avantajlı. Çünkü hem daha kolay monte ediliyorlar hem de lanetli değiller. Halloween münasebetiyle gece 11’e kadar açık olan IKEA’nın müşterileri de, Danny Torrance’a çocuk odası yerine murder room almaya gelmiş ikizler oluyor haliyle.

4. Devil’s Due Movie Promo – Devil Baby Attack

Thinkmodo 2014

Korkunç bebek, bebek arabası ve ayılı battaniyesiyle New York sokaklarında dehşet saçıyor. En nefret ettiği şey agucuk, daha da nefret ettiği şey bebek gibi konuşan insanlar. Dikkat tükürebilir!

3. Carrie Film Promo’su – Bloody

Friends 2013

Bütün gece içmiş ve dans etmişsiniz. Sonra sarhoşun biri elinize kusmuş ve lavoboda o iğrenç şeyden kurtulmak istiyorsunuz. Fakat karşınıza daha iğrenç bi şey çıkıyor. Yıkadıkça elinize bulaşan kanlı sabun. Çünkü Carrie de kanla yıkanmıştı.

2. The Walking Dead Promo’su – Lunch

Ireland/Devanport 2012

Bir zombiyle ekmeğinizi bölüşür müydünüz? Hiç tavsiye etmiyoruz. Onun yerine zombinin kafasını kopartıp, yumurtalı ve ekmekli kahvaltınıza devam edin deriz. Çünkü hayat da devam ediyor.

1. Carrie Film Promo’su – Telekinetic Coffee Shop Surprise

Thinkmodo 2013

Burada bir parmak hareketiyle garson çağırmak çok sıradan. Çünkü düşünce gücüyle insanları duvara fırlatabilir, çığlığınızla ortalığı ayağa kaldırabilirsiniz. Carrie’yle havada kahve keyfi. Kesin ip var!

blank

Semra Uygun

Fantastik sinema ve korku sineması için yeni ve acayip şeyler yaptı. “Korkteyl” programını yazdı ve sundu. “Midnite Movies” grubunu kurdu, korkuyu ötekilerle paylaştı. Semra deli gibi film izliyor, Tür, yıl, oyuncu, yönetmen ayırmaksızın izliyor; abur cuburlarını, dostlarını yanından eksik etmeksizin izliyor. Ama Semra hala doğru filmi bulamadı.

1 Comment

  1. Selam, bende bi problem yoksa tüm videolar IKEA – Halloween olarak görünüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Top 10: Sinemanın En Ünlü Kafa Yapıcıları 2 – Untitled 12

Top 10: Sinemanın En Ünlü Kafa Yapıcıları

Semra Doll'dan: Beyazperdenin en nevi şahsına münhasır tribal vaziyetleri, en
Sinemanın En İyi 16 Uzun Planı! 3 – bfi 00m x0n

Sinemanın En İyi 16 Uzun Planı!

Normal bir başlangıçla değil, patlamayla açılış yapılıyor. İlk başta bu