Türk Sineması 23-28 Eylül Arasında Bodrum’da

Bodrum, Türk Filmlerine 3. Kez Ev Sahipliği Yapıyor

Türk Sineması Bodrum’da! Bu sene 23-28 Eylül tarihlerinde üçüncüsü gerçekleştirilecek Bodrum Türk Filmleri Haftası’nda Türk Sineması’nın bu yıl gösterime girmiş önemli filmleri, yönetmenleri, yapımcıları ve başrol oyuncuları ile dağıtımcı film şirketlerini, sinema salonu işletmecilerine, Eurimages yetkililerine ve sinemaseverlere tanıtılması amaçlanıyor.

Bodrum

Bodrum Türk Filmleri Haftası; yönetmen ve oyuncuların, son filmlerinin çekim hikâyelerini, kamera arkası detaylarını, filmlere dair bilinmeyenlerini ve bir sonraki projelerinin ön tanıtımlarını aktarıp, katılımcı sinemaseverler ve sinema profesyonelleri ile birlikte son eserlerini seyretme imkânı sunacak.

Bodrum Türk Filmleri Haftası etkinlik kapsamında; sinema salon işletmecileri, katılımcı yönetmen, oyuncular ve dağıtımcı film şirketlerinin katılım sağlayacağı, Kültür ve Turizm Bakanlığı katkıları ile, Türk Sineması’nın sorunlarını, Türk Sinema Sektörünün gelişmesine ve sinemaya gitme oranının gelişmiş ülkeler seviyesine çıkartılabilmesi, korsanla mücadele gibi konular hakkında tarafların sorunlar ve çözüm önerilerinin Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri ile masaya yatırılacağı bir panel düzenlenecek.

Ayrıca bu yıl Türk Sineması’na emek vermiş, Türk Sineması’nı Türk Sineması yapan değerli sanatçılarına etkinliğimiz çerçevesinde Emek Ödülleri takdim edilecek.

Festivalin film seçkisi hafta boyunca ücretsiz olarak Cinemarine Bodrum Oasis AVM salonlarında sinemaseverler ile buluşacak.

Geçtiğimiz yıllarda, Derviş Zaim, Çağan Irmak, Selçuk Aydemir, Yüksel Aksu, Belma Baş, Ümit Ünal, Adem Kılıç, Murat Şeker, Raşit Çelikezer, Reis Çelik, İmre Azem, Hakan Kurşun, Mehmet Aslantuğ, Aytaç Ağırlar, Serdar Akar, M. Fazıl Coşkun, Selim Güneş gibi önemli sinemacıları ağırlayan etkinlik de bu yılda her gece bir yönetmenin katılımı ile vizyona çıkmış son filminin Bodrum Kalesinde halk gösterimi gerçekleştirilecek.

tfh

3. Bodrum Türk Filmleri Haftası Programı

 • 23 Eylül: Özcan Deniz Ateş ve Su fragmanı Türkiye lansmanı ve Evim Sensin Film Gösterimi
  Katılımcı Oyuncular: Yasemin Allen, Pelin Akil, Yusuf Akgün, Burcu Kıratlı, Kaan Çakır
 • 24 Eylül: Can Candan Benim Çocuğum Söyleşi ve Gösterimi
  Katılımcılar: Listag Katılımcıları
 • Kemal Uzun Günce film Söyleşisi, Çanakkale Yolun Sonu Gösterimi
  Katılımcılar: Gürcan Mete Şener (Görüntü Yönetmeni), Gürkan Uygun (Oyuncu)
 • 25 Eylül:Ali Vatansever Elyazısı film Gösterimi ve Söyleşi
  Katılımcı Oyuncular: Wilma Elles, Salih Kalyon, Baran Akbulut
 • 26 Eylül: Hasan Karacadağ Dabbe: Cin Çarpması ve El-cin Söyleşi ve Dabbe: Cin Çarpması Gösterimi
  Katılımcı Oyuncular: Murat Özgen, Irmak Örnek
 • Orçun Benli Bu Son Olsun ve Gulyabani Söyleşi ve Bu Son Olsun Gösterimi
 • 27 Eylül: Selim Evci Rüzgarlar Söyleşi ve Gösterimi
  Katılımcı Oyuncular: Mediha Didem Türemen
 • Haşmet Topaloğlu Şimdiki Zaman Gösterimi ve Söyleşisi
 • 28 Eylül: Murat Şeker, Ali Tanrıverdi Hayat Sana Güzel Söyleşi ve Çakallarla Dans Hastasıyız Dede 2 Gösterimi
  Katılımcı Oyuncular: Şevket Çoruh, Didem Balçın, Doğa Rutkay, Hakan Bilgin
blank

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

blank
1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir