Türk Sineması 23-28 Eylül Arasında Bodrum’da

Bodrum, Türk Filmlerine 3. Kez Ev Sahipliği Yapıyor

Türk Sineması Bodrum’da! Bu sene 23-28 Eylül tarihlerinde üçüncüsü gerçekleştirilecek Bodrum Türk Filmleri Haftası’nda Türk Sineması’nın bu yıl gösterime girmiş önemli filmleri, yönetmenleri, yapımcıları ve başrol oyuncuları ile dağıtımcı film şirketlerini, sinema salonu işletmecilerine, Eurimages yetkililerine ve sinemaseverlere tanıtılması amaçlanıyor.

Bodrum

Bodrum Türk Filmleri Haftası; yönetmen ve oyuncuların, son filmlerinin çekim hikâyelerini, kamera arkası detaylarını, filmlere dair bilinmeyenlerini ve bir sonraki projelerinin ön tanıtımlarını aktarıp, katılımcı sinemaseverler ve sinema profesyonelleri ile birlikte son eserlerini seyretme imkânı sunacak.

Bodrum Türk Filmleri Haftası etkinlik kapsamında; sinema salon işletmecileri, katılımcı yönetmen, oyuncular ve dağıtımcı film şirketlerinin katılım sağlayacağı, Kültür ve Turizm Bakanlığı katkıları ile, Türk Sineması’nın sorunlarını, Türk Sinema Sektörünün gelişmesine ve sinemaya gitme oranının gelişmiş ülkeler seviyesine çıkartılabilmesi, korsanla mücadele gibi konular hakkında tarafların sorunlar ve çözüm önerilerinin Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri ile masaya yatırılacağı bir panel düzenlenecek.

Ayrıca bu yıl Türk Sineması’na emek vermiş, Türk Sineması’nı Türk Sineması yapan değerli sanatçılarına etkinliğimiz çerçevesinde Emek Ödülleri takdim edilecek.

Festivalin film seçkisi hafta boyunca ücretsiz olarak Cinemarine Bodrum Oasis AVM salonlarında sinemaseverler ile buluşacak.

Geçtiğimiz yıllarda, Derviş Zaim, Çağan Irmak, Selçuk Aydemir, Yüksel Aksu, Belma Baş, Ümit Ünal, Adem Kılıç, Murat Şeker, Raşit Çelikezer, Reis Çelik, İmre Azem, Hakan Kurşun, Mehmet Aslantuğ, Aytaç Ağırlar, Serdar Akar, M. Fazıl Coşkun, Selim Güneş gibi önemli sinemacıları ağırlayan etkinlik de bu yılda her gece bir yönetmenin katılımı ile vizyona çıkmış son filminin Bodrum Kalesinde halk gösterimi gerçekleştirilecek.

tfh

3. Bodrum Türk Filmleri Haftası Programı

 • 23 Eylül: Özcan Deniz Ateş ve Su fragmanı Türkiye lansmanı ve Evim Sensin Film Gösterimi
  Katılımcı Oyuncular: Yasemin Allen, Pelin Akil, Yusuf Akgün, Burcu Kıratlı, Kaan Çakır
 • 24 Eylül: Can Candan Benim Çocuğum Söyleşi ve Gösterimi
  Katılımcılar: Listag Katılımcıları
 • Kemal Uzun Günce film Söyleşisi, Çanakkale Yolun Sonu Gösterimi
  Katılımcılar: Gürcan Mete Şener (Görüntü Yönetmeni), Gürkan Uygun (Oyuncu)
 • 25 Eylül:Ali Vatansever Elyazısı film Gösterimi ve Söyleşi
  Katılımcı Oyuncular: Wilma Elles, Salih Kalyon, Baran Akbulut
 • 26 Eylül: Hasan Karacadağ Dabbe: Cin Çarpması ve El-cin Söyleşi ve Dabbe: Cin Çarpması Gösterimi
  Katılımcı Oyuncular: Murat Özgen, Irmak Örnek
 • Orçun Benli Bu Son Olsun ve Gulyabani Söyleşi ve Bu Son Olsun Gösterimi
 • 27 Eylül: Selim Evci Rüzgarlar Söyleşi ve Gösterimi
  Katılımcı Oyuncular: Mediha Didem Türemen
 • Haşmet Topaloğlu Şimdiki Zaman Gösterimi ve Söyleşisi
 • 28 Eylül: Murat Şeker, Ali Tanrıverdi Hayat Sana Güzel Söyleşi ve Çakallarla Dans Hastasıyız Dede 2 Gösterimi
  Katılımcı Oyuncular: Şevket Çoruh, Didem Balçın, Doğa Rutkay, Hakan Bilgin

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bak bunu da seversin...

Deliler Filminden İkinci Teaser Yayında

Başrollerini Erkan Petekkaya, Cem Uçan, Yetkin Dikinciler ve İsmail Filiz’in paylaştığı Deliler filminin ikinci teaser’ı yayınlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir