Türkçe Fantastik Film Afişleri

Çoğu 70’ler ve 80’lerden tam 125 Türkçe fantastik film afişini sizler için derledik sevgili Öteki Sinema okurları. Araya sıkışmış bir kaç ‘düz’ film olabilir, kusurumuza bakmayın. Sergimiz ilerleyen zamanda eklemelerle devam edecek, arada tekrar uğramanızda fayda var.

Bu serginin sizi bir tür zaman tüneline sokmasını, çocukluğunuza döndürmesini diliyoruz ve  illüstrasyonların tadına varmanız için aradan çekiliyoruz.

Öteki Sinema gururla sunar: Türkçe Film Afişleri

 

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

4 Yorumlar

  1. tebrik ederim çok güzel duygular yaşattınız hemen hepsini seyrettim yada afişini gördüm.

  2. Bu muhteşem görsel arşivin devamını da görmek isteriz :)

  3. Süper olmuş.Biran 80 lere dönüp kendimi video dükkanlarının önünde afişlere bakıyormuşum gibi hissettim:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir