Türkiye Kısaları Sitges Fantastik Film Festivali’nde

3 Ekim 2012

Mayalar Yanıldı. Kıyamet 4 Ekim’de Kopuyor!

Türkiye Kısaları Sitges Fantastik Film Festivali'nde 1 – sitges 2012 afisTürkiye Kısaları dünyanın en eski ve ünlü fantastik film festivali Sitges Fantastik Film Festivali (Festival Internacional de Cinema Fantàstic de Catalunya) Türkiye Kısa Film Seçkisi’nde ağırlanacak.

puruli kültür sanat tarafından hazırlanan, fantastik, bilimkurgu ve korku/gerilim türündeki kısa filmleri içeren seçkide beş film yer alıyor: bir Anadolu efsanesinden uyarlanan canlandırma Alageyik Efsanesi (Alican Meydan, 2010), şeytanın insanoğlunu baştan çıkarışına dair fantastik öykü Elmanın Laneti (H. Doğan Ercan, 2010), en mahrem anıların bile kontrol edildiği post apokaliptik bir dünyayı tasvir eden Gelecekten Anılar (Hüseyin Mert Erverdi, 2010), eski bir hatıranın gün ışığına çıktığı tekinsiz bir sohbete kamerasını çeviren Microcassette Recorder (Dünay Kılıç, 2010) ve insanların sanal gerçeklikte sanal deneyimler yaşayabildikleri distopik bir gelecekte geçen Perspective (Mehmet Can Koçak, 2011). Seçki 5 Ekim 2012 Cuma günü gösterilecek.

“Dünyanın sonu”na doğru

4-14 Ekim 2012 tarihleri arasında İspanya’nın Sitges kasabasında 45. kez düzenlenecek olan festivalin bu seneki teması “Dünyanın Sonu”. Tema, Maya kehanetlerine göre 2012 yılı dünyanın sonuna işaret ettiği için seçilmiş.

Kıyametten kaçış yok. Ünlü olsanız bile…

Bu sene Kim Ki-Duk, David Cronenberg, Takeshi Kitano, Alain Resnais, Takashi Miike gibi yönetmenlerin son filmlerini seyirciyle buluşturacak olan Sitges Fantastik Film Festivali’nin onur konuğu Quentin Tarantino. Tarantino ile birlikte Neil Jordan, Elijah Wood ve Eli Roth gibi isimler de festivali ziyaret edecek.

Türkiye Kısaları Sitges Fantastik Film Festivali'nde 2 – Perspective

Türkiye Kısaları Sitges Fantastik Film Festivali'nde 3 – Gelecekten Anılar

Türkiye Kısaları Sitges Fantastik Film Festivali'nde 4 – Alageyik Efsanesi

Türkiye Kısaları Sitges Fantastik Film Festivali'nde 5 – Elmanın Laneti

Seçki ve festival hakkında daha fazla bilgi için: http://sitgesfilmfestival.com/eng/brigadoon 

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

8 Mart’a Özel “Sadie Benning: Direniş Günlükleri” 6 – Girl Power

8 Mart’a Özel “Sadie Benning: Direniş Günlükleri”

“Sadie Benning: Direniş Günlükleri” adlı programda sinemaseverler, sanatçının altı eserini
Darth Vader Geri Dönüyor, Bu Kez Hiç Olmadığı Kadar Acımasız! 7 – darth vader

Darth Vader Geri Dönüyor, Bu Kez Hiç Olmadığı Kadar Acımasız!

Star Wars’un bir diğer filmi Rogue One için geri sayıma