Türkiye’nin İlk 3D Filmi Geliyor: Cehennem

Türkiye’nin ilk 3D filmi Cehennem’in çekimleri tamamlandı.

Yönetmenliğini Biray Dalkıran’ın yaptığı; başrollerini Ogün Kaptanoğlu, Serhan Süsler, Melis Türk ve Pelin Eriş’in paylaştığı Türkiye’nin ilk 3 boyutlu korku filmi Cehennem’in çekimleri tamamlandı. Filme ait yayınlanan poster ile beraber merak ve heyecan da iyice arttı.

Türkiye'nin İlk 3D Filmi Geliyor: Cehennem 1 – 37221 136133306412794 126350454057746 320639 4296322 n

Cehennem filminin, 1 milyon toplam seyirci barajını geçme ihtimali olan ilk Türk korku filmi olacağı öne sürülüyor. Cehennem filmi aynı zamanda Türkiyenin ilk 3D filmi (3 boyutlu filmi) olma özelliğini de taşımakta… Yönetmenliğini Biray Dalkıran’ın üstlendiği, Hayal-et tanıtımın yapımını üstlendiği korku filmi Cehennem, 2010 yılına damga vurmakla kalmayacak, ilk defa kullanılan 3D tekniği ile Türk sinemasında yeni bir dönem de başlatacak.

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

blank
1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

5 Yorumlar

 1. blank

  Biray Dalkıran’ın Araf filmi kötüydü, umarım bu, onu da aratmaz. ;) Bu arada Kuran’dan ayet kullanmak da moda oldu.Eee ne de olsa müslüman toplumuz, sömür sömürebildiğin kadar, değil mi? :)

 2. blank

  walla film kaliteli bi şeye benziyo ama tabii amerikan yapımı filmlerin yerini tutmaz

 3. blank

  oyunculuğun, yönetmenliğin, senaryonun ve de hikayenin bu kadar kötü olduğu başka bir film olamaz herhalde..filmin ne yazık ki elle tutulur hiç bir yanı yok..flash tv’de ki gerçek kesitin sinema versiyonu gibi bir şeydi..yönetmenin ne yapmaya çalıştığını anlamak zor gerçekten..en azından biraz mizah ve ciddiyetsizlik katıp ortaya bir b filmi çıkartsaydı bari..kötü de olsa kült film olurdu en azından.. ancak bu haliyle son derece lüzumsuz bir film olmuş..değil 1 milyon, 100 bin seyirciyi geçerse öpüp başına koysun..ben bugün sinemada tek başıma seyrettim bu filmi..

 4. blank
  Fatih YÜRÜR

  1 Tane Olumlu yoruma rastlamadım…biliyorum izlemeye kalkınca da haybeye sinirlerim bozulacak…yok yok ön yargıya sığınıp uzak durayım bu sefer :)

 5. blank

  fragmanı güzel ama tabi filmi izlemek lazım hakkında yorum yapabilmek için.din sömürgeciliğine gelince türk halkını en çok korkutan şey bence o.sömürü mü,o tartışılır.amerikan korku filmleri de hep dinle korkutmaz mı?hristiyanlardan bu kadar korkulduysa müslümanlardan daha da korkulmalıydı.”korkulmalıydı” diyorum çünkü daha korkutanını göremedik.ya dinle korkutacaksın ya da sapık bir katilin olacak.bizde sapık katilden pek korkulmaz.çünkü katili istinye parkta volta atarken ya da paparazzi kovalarken görebilirsin:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir