Unutulmaz Soundtrack: Battlestar Galactica Season 4

  1. The Passage of Time – 1:15

Büyük ihtimalle kimse tarafından gereken önem verilmeyecek olan bir klasik… Beni, hâlâ her dinlediğimde kendimden geçiren “The Prologue” gibi, kısa ama öz, etkileyici bir parça… Bear McCreary parça hakkında şunu söylemiş;

“The epilog to the album is almost a little musical in-joke: ”150,000 Years Later” sounds like a new version of “One Year Later.” I wanted to end the record with “Easterly View,” but decided at the last minute to include this as well. However, we put a nice long 30 second pause between the tracks, so that you can let the tail out of “Easterly” wash over you before moving on to this last, final epilog.”

İyi ki eklemiş bu parçayı, şahsen çok kısa olmasına rağmen favorilerimden biri! Bu arada son bir not ekleyeyim: Bu Soundtrack piyasaya çıktığı gün Amazon’da Bestseller listesine 4.cü sıradan girmişti. Ve işin Bear McCreary tarafından en inanılmaz olan tarafı, albümün rahmetli kral Michael Jackson’ın iki mükemmel albümü Thriller ve Bad arasında olmasıydı. Kendisi de bunu aynen şu sözlerle belirtmiş:

“And lastly, I just had to put this up here. I grabbed a screen shot on release day, from Amazon’s top sellers in music. There I am… right between Thriller and Bad. Now, THAT is a dream come true. :)”

Bu Soundtrack’i mutlaka alın ve arkadaşlarınıza, eşinize, dostunuza da aldırın. Rica ediyorum.

Bak bunu da seversin...

Akıllardan Çıkmayan En İyi 10 Yerli Film Müziği 6 – müzikbaşlık

Akıllardan Çıkmayan En İyi 10 Yerli Film Müziği

Yeşilçam döneminin yetersizlikleri konusunda bir liste yapılsa bu listeye girecek başlıklardan birisi de hiç kuşkusuz ki film müziği...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir