Unutulmaz Soundtrack: Battlestar Galactica Season 4 1 – soundtrack battlestar galactica season four

Unutulmaz Soundtrack: Battlestar Galactica Season 4

14 Temmuz 2015

  1. The Passage of Time – 1:15

Büyük ihtimalle kimse tarafından gereken önem verilmeyecek olan bir klasik… Beni, hâlâ her dinlediğimde kendimden geçiren “The Prologue” gibi, kısa ama öz, etkileyici bir parça… Bear McCreary parça hakkında şunu söylemiş;

“The epilog to the album is almost a little musical in-joke: ”150,000 Years Later” sounds like a new version of “One Year Later.” I wanted to end the record with “Easterly View,” but decided at the last minute to include this as well. However, we put a nice long 30 second pause between the tracks, so that you can let the tail out of “Easterly” wash over you before moving on to this last, final epilog.”

İyi ki eklemiş bu parçayı, şahsen çok kısa olmasına rağmen favorilerimden biri! Bu arada son bir not ekleyeyim: Bu Soundtrack piyasaya çıktığı gün Amazon’da Bestseller listesine 4.cü sıradan girmişti. Ve işin Bear McCreary tarafından en inanılmaz olan tarafı, albümün rahmetli kral Michael Jackson’ın iki mükemmel albümü Thriller ve Bad arasında olmasıydı. Kendisi de bunu aynen şu sözlerle belirtmiş:

“And lastly, I just had to put this up here. I grabbed a screen shot on release day, from Amazon’s top sellers in music. There I am… right between Thriller and Bad. Now, THAT is a dream come true. :)”

Bu Soundtrack’i mutlaka alın ve arkadaşlarınıza, eşinize, dostunuza da aldırın. Rica ediyorum.

blank

Emel Bilge Çınar

1985 yılında İstanbul’da doğdu. İlk sinema deneyimi Jurassic Park olmuştur. Animasyon ve VFX alanında eğitim almak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. Türkiye’ye döndükten sonra 3 yıl boyunca Post Producer olarak çalıştı. Bugünlerde bağımsız olarak 3D animasyon ve oyun yapımı üzerinde emek harcıyor. 2009′dan bu yana çeşitli mecralarda sinema ve TV üzerine yazılar yazmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Soundtrack: The Matrix (1999) 2 – The Matrix 1999

Soundtrack: The Matrix (1999)

Matrix soundtrack albümü, bugün iki farklı jenerasyonun buluşma noktası olmuştur.
Ghostbusters 2 Soundtrack 3 – ghostbusters6

Ghostbusters 2 Soundtrack

Ghostbusters II soundtrack'i zamanın akla kazınan ünlü R&B, Hip-Hop ve