Unutulmaz Soundtrack: Battlestar Galactica Season 4

  1. Resurrection Hub – 3:40 (From the Episode “The Hub”)

Bu parça hakkında ne söylemem gerekir bilemiyorum. The Hub bölümünü izlediğimiz günden beri Soundtrack’i bekleme sebebimiz zaten buydu. Tam olarak beni cezbeden tarafı nedir hâlâ çözememiş olsam da, dinlerken 3. sezonun bombası “Heeding The Call” kadar etkilendiğimi söylemem lazım. BSG’nin Caprica ile olan kardeşliğini, bu şarkıda rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz. İlk önce The Hub’ı dinleyin, sonra Caprica’nın End Title’ını… Mükemmel bir ikili ! Bakın Bear McCreary Resurrection Hub için neler söylemiş;

“Bu, bugüne kadar yazdığım en muhteşem uzay savaşı müziği olabilirdi. –Bence, hala öyle- Bu noktada perküsyon kullanımında, bu savaşın çok daha “özel” birşeye ihtiyacı olduğunu hissettim. O yüzden, BSG’nin “it dalaşlarında” sıkça kullanılan davullar ve tribal ritmlerden vazgeçip, daha dini, daha dingin bir ton kullanmayı tercih ettim. Melodi çok etkileyici ve özel… The Hub dışında sadece No Exit bölümünde bir kere daha kullanıldı.”

Yazar hakkında: Emel Bilge Çınar

blank
1985 yılında İstanbul’da doğdu. İlk sinema deneyimi Jurassic Park olmuştur. Animasyon ve VFX alanında eğitim almak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. Türkiye’ye döndükten sonra 3 yıl boyunca Post Producer olarak çalıştı. Bugünlerde bağımsız olarak 3D animasyon ve oyun yapımı üzerinde emek harcıyor. 2009′dan bu yana çeşitli mecralarda sinema ve TV üzerine yazılar yazmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir