Unutulmaz Soundtrack: Battlestar Galactica Season 4

  1. Diaspora Oratorio (Words and Music by Bear McCreary) – 4:52 From the Episode “Revelations”

Bear McCreary’e kadar Battlestar Galactica’nın, müzikal açıdan daha “New Age” sayılabilecek bir çizgisi vardı. (“Bear McCreary’e kadar müzikal açıdan BSG’nin kimi veya neyi vardı?” diye soracak olursanız, BMC kadar olmasa da, yine TV standartlarına göre mükemmel bir iş çıkarmış olan Richard Gibbs’i ve Mini Series Soundtrack’ini unutmayalım. A Call To Arms, Are You Alive (Main Title), By Your Command, Six Sex, Starbuck’s Recon, The Sense Of Six, The Kiss Or Not The Kiss, The Storm And The Dead, bunların her biri hem Bear McCreary’e yol göstermiş hem de kendi başlarına muhteşem olan parçalar… )

“Diaspora Oratorio”, Richard Gibbs döneminde daha belirgin olan New Age tarzı ile Bear McCreary’nin “Post-Medieval” tarzını birleştirmiş. Ne alaka diyebilirsiniz ama bana Hans Zimmer’ın The Da Vinci Code Soundtrack’indeki şaheseri Dies Mercurii I Martius’u hatırlattı.

Yazar hakkında: Emel Bilge Çınar

blank
1985 yılında İstanbul’da doğdu. İlk sinema deneyimi Jurassic Park olmuştur. Animasyon ve VFX alanında eğitim almak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. Türkiye’ye döndükten sonra 3 yıl boyunca Post Producer olarak çalıştı. Bugünlerde bağımsız olarak 3D animasyon ve oyun yapımı üzerinde emek harcıyor. 2009′dan bu yana çeşitli mecralarda sinema ve TV üzerine yazılar yazmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir