Unutulmaz Soundtrack: Battlestar Galactica Season 4

  1. Diaspora Oratorio (Words and Music by Bear McCreary) – 4:52 From the Episode “Revelations”

Bear McCreary’e kadar Battlestar Galactica’nın, müzikal açıdan daha “New Age” sayılabilecek bir çizgisi vardı. (“Bear McCreary’e kadar müzikal açıdan BSG’nin kimi veya neyi vardı?” diye soracak olursanız, BMC kadar olmasa da, yine TV standartlarına göre mükemmel bir iş çıkarmış olan Richard Gibbs’i ve Mini Series Soundtrack’ini unutmayalım. A Call To Arms, Are You Alive (Main Title), By Your Command, Six Sex, Starbuck’s Recon, The Sense Of Six, The Kiss Or Not The Kiss, The Storm And The Dead, bunların her biri hem Bear McCreary’e yol göstermiş hem de kendi başlarına muhteşem olan parçalar… )

“Diaspora Oratorio”, Richard Gibbs döneminde daha belirgin olan New Age tarzı ile Bear McCreary’nin “Post-Medieval” tarzını birleştirmiş. Ne alaka diyebilirsiniz ama bana Hans Zimmer’ın The Da Vinci Code Soundtrack’indeki şaheseri Dies Mercurii I Martius’u hatırlattı.

Bak bunu da seversin...

Akıllardan Çıkmayan En İyi 10 Yerli Film Müziği 6 – müzikbaşlık

Akıllardan Çıkmayan En İyi 10 Yerli Film Müziği

Yeşilçam döneminin yetersizlikleri konusunda bir liste yapılsa bu listeye girecek başlıklardan birisi de hiç kuşkusuz ki film müziği...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir