Unutulmaz Soundtrack: Battlestar Galactica Season 4 1 – soundtrack battlestar galactica season four

Unutulmaz Soundtrack: Battlestar Galactica Season 4

14 Temmuz 2015

  1. Dreilide Thrace Sonata No. 1 (Performed by Bear McCreary, piano) – 5:35 From the Episode “Someone to Watch Over Me”

“Someone to Watch Over Me” diyalog bazlı bir bölüm olmasına rağmen (Sometimes a Great Notion’dan sonra 4. sezonun en sevdiğim 2. bölümüdür) neredeyse bütün müzikal şaheserler, bu bölümden çıkmış. Bear McCreary modern klasik müzikte, bir TV Dizisinin Soundtrack’i olmaktan çok daha fazla önem ifade eden bu şaheseri için bakın neler söylemiş;

“At the end of the episode, Kara puts on her father’s recording and we get to hear about a minute of the finished composition. However, I always wanted to go back and finish the sonata: to stitch together all the sketches heard throughout the episode into a complete work. This album finally provided me that opportunity. I wrote “Dreilide Thrace Sonata No. 1″ last spring, incorporating all the various piano cues into one cohesive whole, and recorded it on the concert grand at the Warner Bros. Scoring Stage. No samples here, ladies and gents. Like “Battlestar Sonatica,” this is the real thing.”

blank

Emel Bilge Çınar

1985 yılında İstanbul’da doğdu. İlk sinema deneyimi Jurassic Park olmuştur. Animasyon ve VFX alanında eğitim almak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. Türkiye’ye döndükten sonra 3 yıl boyunca Post Producer olarak çalıştı. Bugünlerde bağımsız olarak 3D animasyon ve oyun yapımı üzerinde emek harcıyor. 2009′dan bu yana çeşitli mecralarda sinema ve TV üzerine yazılar yazmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Mission: Impossible Soundtrack’leri 2 – Mission Impossible Soundtrack

Mission: Impossible Soundtrack’leri

Keman ve zillerin çırpınışlarıyla kibrit alev alır, dinamit kablosu kıvılcımlar
Soundtrack: The Matrix (1999) 3 – The Matrix 1999

Soundtrack: The Matrix (1999)

Matrix soundtrack albümü, bugün iki farklı jenerasyonun buluşma noktası olmuştur.