Unutulmaz Soundtrack: Battlestar Galactica Season 4 1 – soundtrack battlestar galactica season four

Unutulmaz Soundtrack: Battlestar Galactica Season 4

14 Temmuz 2015

Lafı yeterince uzatacağım için Bear Mc Creary’nin 2 saat 16 dakika ve 28 saniyelik şaheseri Battlestar Galactica Season 4 Soundtrack’i incelemeye derhal geçiyorum.

DİSK I

  1. Gaeta’s Lament (Feat. Alessandro Juliani) – 4:49 (From the Episode “Guess What’s Coming to Dinner”)

Bildiğiniz üzere Alessandro Juliani, 78 doğumlu Kanadalı bir aktör ve Battlestar Galactica’da Felix Gaeta rolünü oynuyordu. (Bunun dışında rol aldığı bilim-kurgu / fantastik yapımlar arasında Rockefeller Military Base Teknisyeni rolü ile Watchmen ve Dr. Emil Hamilton rolüyle Smallville de var.

Mart ayında “Battlestar Galactica: The Face of the Enemy” adı altında yayınlanan webisodelarda sergilediği üstün performansla “Best Male Actor in a Dramatic Series” dalında Streamy Award kazanan Juliani, 4. Sezon Soundtrack’te yer alan “Gaeta’s Lament” adlı parçayı, Felix Gaeta rolünde kendisi seslendiriyor.

Oyunculuk kariyerinden önce McGill’s Faculty of Music’te Bariton vokal olarak eğitim alan Alessandro Juliani, Montreal’s Christ Church Cathedral’de korolarda da görev almış.

Şarkıya gelirsek…

(SPOILER)

Her ne kadar vatan haini Felix karakterinden nefret edip hak ettiğini bulduğuna inansam da “Guess What’s Coming to Dinner” bölümünde yer alan Gaeta’s Lament o kadar etkileyici bir şarkı ki, dinlerken Felix için bile üzülebiliyorsunuz.

(SPOILER)

Bazı noktalarda ciddi oranda “Caprica” havası sezilse de, eşsiz havasıyla Bear McCreary’nin modern bestekârlar içinde yerini sağlamlaştıran, mükemmel bir parça… Caprica benzerliği, parçanın kayıt aşamasında yapılan bir değişiklikten kaynaklanıyor; Bear McCreary AJ’nin sesine uyması için orijinal besteyi 2 ton “inceltmiş”. AJ’nin kendi evinde ve kendi mikrofonu ile kaydedilen vokaller Bear McCreary’i o kadar büyülemiş ki, bu şarkının açılışı yapmasına o noktada karar vermiş. Bence kesinlikle çok iyi bir seçim olmuş.

Bakın Bear McCreary Alessandro Juliani ile ilgili neler söylemiş:

“In the studio, AJ was a dream collaborator. Within minutes, I had completely forgotten I was working with an actor / cast member / television star and knew I was working with a musical professional. Without even realizing it, I skipped over the usual candy-coated suggestions a producer sometimes must give artists and began giving him detailed notes. He responded perfectly, interpreting what I was saying into an even more polished performance. But, don’t let me suggest that I had anything to do with creating the vocals you’re hearing. This is pure AJ. In fact, I wrote the orchestral arrangement around him specifically to showcase what I knew he could bring to the piece. I am thrilled that all BSG fans can finally hear what I heard in my imagination almost two years ago when AJ sent me his first demo vocals of the Lament.”

blank

Emel Bilge Çınar

1985 yılında İstanbul’da doğdu. İlk sinema deneyimi Jurassic Park olmuştur. Animasyon ve VFX alanında eğitim almak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. Türkiye’ye döndükten sonra 3 yıl boyunca Post Producer olarak çalıştı. Bugünlerde bağımsız olarak 3D animasyon ve oyun yapımı üzerinde emek harcıyor. 2009′dan bu yana çeşitli mecralarda sinema ve TV üzerine yazılar yazmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Ghostbusters 2 Soundtrack 2 – ghostbusters6

Ghostbusters 2 Soundtrack

Ghostbusters II soundtrack'i zamanın akla kazınan ünlü R&B, Hip-Hop ve
Armageddon: Uzaydan Gelen Serseri Mayın 3 – maxresdefault

Armageddon: Uzaydan Gelen Serseri Mayın

Armageddon; yeni nesile Aerosmith, Journey, ZZ Top, Bob Seger ve