Unutulmaz Soundtrack: Battlestar Galactica Season 4

  1. Roslin Escapes – 2:56 From the Episode “Blood on the Scales”

Bu parçayı dinlerken kendimi Age Of Empires Asian Dynasties oynarken hayal etmekten alıkoyamıyordum ki, Bear McCreary’de açıkça niyetinin bu olduğunu zaten beyan etmiş:

“This cue was an interesting experiment. I wanted to create a cue using only authentic, Japanese instruments. While most action cues have lots of taikos, bansuris, biwa and shamisen, they usually also have bagpipes, synths, Middle Eastern percussion, vocals, rock bands and a host of other musical oddities. I stripped all that other stuff out and wrote an action cue that could, theoretically, be played by any traditional Japanese ensemble.”

Kendisi, bu parça için “Fight Night’ın şeytani üvey kardeşi” demiş ki, bu yoruma tamamen katılıyorum.

Yazar hakkında: Emel Bilge Çınar

blank
1985 yılında İstanbul’da doğdu. İlk sinema deneyimi Jurassic Park olmuştur. Animasyon ve VFX alanında eğitim almak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. Türkiye’ye döndükten sonra 3 yıl boyunca Post Producer olarak çalıştı. Bugünlerde bağımsız olarak 3D animasyon ve oyun yapımı üzerinde emek harcıyor. 2009′dan bu yana çeşitli mecralarda sinema ve TV üzerine yazılar yazmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir