Unutulmaz Soundtrack: Battlestar Galactica Season 4

  1. The Heart Of The Sun (Contains “Theme from Battlestar Galactica”by Stu Phillips and Glen A. Larson) – 3:20

Battlestar Galactica tarihinin en eski şarkısı olan klasik theme’in Bear McCreary tarafından 2. defa yorumlanışı…

Bear McCreary’nin parça ile ilgili yorumu şöyle;

“Admit it, this track is a killer! It starts off with “Wander My Friends,” as Adama leaves Galactica in a viper. Then, it transitions to a final statement of The Military Theme to underscore his flashback on Caprica at the job interview. And then, as we say goodbye to the fleet forever, we hear a new arrangement of Stu Phillips’ classic “Theme from Battlestar Galactica.” There were many hard decisions I had to make while scoring the finale, but this was not one of them. The instant I saw the fleet flying into the sun, I knew immediately what the music would be.”

Şahsen, sezon 2’deki Colonial Anthem’i ilk duyduğumda hissettiklerimi hissetmesem de, tüm filoya veda ederken çalması düşünülebilecek tek parça da buydu. Mükemmel.

Yazar hakkında: Emel Bilge Çınar

1985 yılında İstanbul’da doğdu. İlk sinema deneyimi Jurassic Park olmuştur. Animasyon ve VFX alanında eğitim almak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. Türkiye’ye döndükten sonra 3 yıl boyunca Post Producer olarak çalıştı. Bugünlerde bağımsız olarak 3D animasyon ve oyun yapımı üzerinde emek harcıyor. 2009′dan bu yana çeşitli mecralarda sinema ve TV üzerine yazılar yazmaya devam ediyor.

Bak bunu da seversin...

İlk Filmden Bile Kötü: Büyü 2 (2017)

Büyü 2... İlkinden 13 yıl sonra çekilen devam filmine de öncelikle kast tarafından bakmak gerekiyor. İlk Büyü, kötü bir filmin yönetmen gayreti ve oyuncuların hatırına izlenebilir olmasının tipik bir örneğiydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir