Unutulmaz Soundtrack: Battlestar Galactica Season 4

  1. Blood On The Scales – 5:20 From the Episodes “The Oath” and “Blood on the Scales”

Modern TV tarihinin en muhteşem eserlerinden biri olan Battlestar Galactica’yı özetleyen parçalardan biri… Eğer, başka bir gezegenden gelmiş ve Battlestar Galactica’nın sadece bir bölümünü izlemiş bile olsam, sadece bu şarkıyla bütün serinin ruhunu özümseyebilirdim. Çok uluslu bir müzik şaheseri olan bu parça Bear McCreary dışında Chris Bleth (Woodwinds), Doctor Osamu Kitajima (Biwa) Greg Walsh (Shamisen) ve MB Gordy (Tsuzumi) gibi müzisyenlerin de olağanüstü ruhunu içeriyor. 3. dakikadan sonra başlayan ve giderek yükselen davullarla öyle bir moda giriyorsunuz ki, Tanrı düşmanlarınızı sizden, Cylon Raider’larını da sizin kullanacağınız Viper Mark VII’den korusun!

Yazar hakkında: Emel Bilge Çınar

1985 yılında İstanbul’da doğdu. İlk sinema deneyimi Jurassic Park olmuştur. Animasyon ve VFX alanında eğitim almak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. Türkiye’ye döndükten sonra 3 yıl boyunca Post Producer olarak çalıştı. Bugünlerde bağımsız olarak 3D animasyon ve oyun yapımı üzerinde emek harcıyor. 2009′dan bu yana çeşitli mecralarda sinema ve TV üzerine yazılar yazmaya devam ediyor.

Bak bunu da seversin...

İlk Filmden Bile Kötü: Büyü 2 (2017)

Büyü 2... İlkinden 13 yıl sonra çekilen devam filmine de öncelikle kast tarafından bakmak gerekiyor. İlk Büyü, kötü bir filmin yönetmen gayreti ve oyuncuların hatırına izlenebilir olmasının tipik bir örneğiydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir