Unutulmaz Soundtrack: Battlestar Galactica Season 4

  1. Among The Ruins – 7:44 From the Episode “Sometimes a Great Notion”

Soundtrack’in en uzun ve etkileyici parçalarından birisi… “The bleakest and darkest composition I have ever written (with one exception), “Among the Ruins” captures the despair in the fleet when they find Earth a charred cinder.” Bear McCreary’nin kendi sözleriyle böyle tanımlanan şarkıyı dinlerken, gerçekten içiniz kararıyor. 3:19’dan itibaren başlayan melodi öyle karanlık, öyle çaresizlik verici ki, tüyleriniz diken diken oluyor.

(SPOILER)

  1. sezonun en etkileyici iki sahnesinden biriydi; Kara’nın kendi cesedini bulması ve D’nin intiharı. Bu kısımda, Martin St. Pierre tarafından icra edilen “Erhu” solosu öyle psikopat birşey ki, evinizin salonunda yanan bir Viper’ın içinde kendi cesedinizi bulup, künyesini koparıp, cebinize atmış gibi hissediyorsunuz.

(SPOILER)

Parçanın son bölümü de oldukça önemli bir sahneye eşlik etmiş, son Cylon’un ortaya çıkışı. Soundtrack’in en karanlık, en derin ve en ürkütücü parçası kesinlikle ve kesinlikle Among The Ruins’dir.

Bak bunu da seversin...

Akıllardan Çıkmayan En İyi 10 Yerli Film Müziği 6 – müzikbaşlık

Akıllardan Çıkmayan En İyi 10 Yerli Film Müziği

Yeşilçam döneminin yetersizlikleri konusunda bir liste yapılsa bu listeye girecek başlıklardan birisi de hiç kuşkusuz ki film müziği...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir