Waterworld Syfy Öncülüğünde Yeniden Sinemada!

1997 yılında vizyona girdiğinde stüdyosuna gişede 235 milyon dolar zarar ettiren Su Dünyası (Waterworld), ABD’de yayın yapan kablolu kanal Syfy öncülüğünde tekrar sinemalara gelmeye hazırlanıyor.

Başrolde Kevin Costner’ın olduğu orijinal filmin yeniden çevrim projesinde uzun bir süredir çalışan kanal, NBC Universal işbirliğinde finansman arayışlarına başladı. Kanal başkanı Dave Howe tarafından yapılan açıklamada, şu sıralar filmin senaryo kısmı üzerinde çalışıldığı öğrenildi.

Henüz senaryoyu yazacak isim bulunmuş ya da açıklanmış değil, fakat Howe filmi seyredecek bir seyirci kitlesinin varlığından emin.

Kevin Reynolds’un yönettiği ve 175 milyon dolar bütçeyle çekilen yapım, ülkesinde sadece 88 milyon dolar gişe yapabilmişti. Buna reklam harcamaları da eklendiğinde Waterworld, Hollywood tarihinin en kötü gişe başarılarından birine imza atmıştı. Her şeyin tamamen sular altında kaldığı bir dünyada geçen filmde Costner, genç bir kadın ve kız çocuğu ile birlikte kuru bir toprak parçası bulmaya çalışıyordu.

Kaynak: http://www.beyazperde.com/haberler/filmler/haberler-54366/

Yazar hakkında: Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bak bunu da seversin...

The Expanse 2. Sezon İncelemesi

The Expanse 2. sezon, ilk sezonun kusurlarını düzeltirken iyi yanlarını bozmuyor. Daha kalabalık bir kadro ile 1. sezonun üzerine çıkıyor.

2 Yorumlar

  1. Hollywood sineması geç gelen devam filmleri (örnek “Tron Legacy” ), sil-baştan çevrimler, bilinen hikayelerin (örneğin Pamuk Prenses) farklı farklı versiyonları, çizgi roman uyarlamaları (özellikle süper kahramanlı olanlarından), “prequel” filmleri ve de manasız yeniden çevrimlerle gittikçe batıyor (ve de battı da)…

  2. Ne kadar ciddiye alırsınız bilmem ama, WaterWorld filmi, 1978 yapımı Hayao MİYASAKİ filmi Futura Boy Conan’ın farklı bir uyarlaması sayılabilir.

    Anime izlemekten beynim sulanmamışsa yanılmadığımı ümit ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir