Waterworld Syfy Öncülüğünde Yeniden Sinemada! 1 – test blu ray waterworld 3

Waterworld Syfy Öncülüğünde Yeniden Sinemada!

30 Kasım 2012

1997 yılında vizyona girdiğinde stüdyosuna gişede 235 milyon dolar zarar ettiren Su Dünyası (Waterworld), ABD’de yayın yapan kablolu kanal Syfy öncülüğünde tekrar sinemalara gelmeye hazırlanıyor.

Waterworld Syfy Öncülüğünde Yeniden Sinemada! 2 – test blu ray waterworld 3

Başrolde Kevin Costner’ın olduğu orijinal filmin yeniden çevrim projesinde uzun bir süredir çalışan kanal, NBC Universal işbirliğinde finansman arayışlarına başladı. Kanal başkanı Dave Howe tarafından yapılan açıklamada, şu sıralar filmin senaryo kısmı üzerinde çalışıldığı öğrenildi.

Henüz senaryoyu yazacak isim bulunmuş ya da açıklanmış değil, fakat Howe filmi seyredecek bir seyirci kitlesinin varlığından emin.

Kevin Reynolds’un yönettiği ve 175 milyon dolar bütçeyle çekilen yapım, ülkesinde sadece 88 milyon dolar gişe yapabilmişti. Buna reklam harcamaları da eklendiğinde Waterworld, Hollywood tarihinin en kötü gişe başarılarından birine imza atmıştı. Her şeyin tamamen sular altında kaldığı bir dünyada geçen filmde Costner, genç bir kadın ve kız çocuğu ile birlikte kuru bir toprak parçası bulmaya çalışıyordu.

Kaynak: http://www.beyazperde.com/haberler/filmler/haberler-54366/

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

2 Comments

  1. Hollywood sineması geç gelen devam filmleri (örnek “Tron Legacy” ), sil-baştan çevrimler, bilinen hikayelerin (örneğin Pamuk Prenses) farklı farklı versiyonları, çizgi roman uyarlamaları (özellikle süper kahramanlı olanlarından), “prequel” filmleri ve de manasız yeniden çevrimlerle gittikçe batıyor (ve de battı da)…

  2. Ne kadar ciddiye alırsınız bilmem ama, WaterWorld filmi, 1978 yapımı Hayao MİYASAKİ filmi Futura Boy Conan’ın farklı bir uyarlaması sayılabilir.

    Anime izlemekten beynim sulanmamışsa yanılmadığımı ümit ediyorum.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Türk Sinemasında 2011 Yılının 'EN'leri 3 – behzat c bir ankara polisiyesi

Türk Sinemasında 2011 Yılının ‘EN’leri

Türk Sinemasında 2011 yılı, son 25 yılın En Çok Filmin
Sinema Yazarlarının Korsan Film ile İmtihanı 4 – caribbean2

Sinema Yazarlarının Korsan Film ile İmtihanı

Epey bir katılımla oldukça keyifli bir anket olmuş. Korsan film