Yeni Carrie’den İlk Kare!

24 Ağustos 2012

Ünlü yazar Stephen King’in aynı isimli romanından bu sefer Kimberly Peirce’in sinemaya uyarladığı yeni Carrie’den ilk kareler geldi.

Yeni Carrie'den İlk Kare! 1 – new carrie1

Filme ait fotoğrafta başroldeki genç aktris Chloë Moretz’i orijinal filmin en unutulmaz sahnelerinden birini tekrar canlandırırken görüyoruz. Diğer fotoğrafta ise filmde Carrie’nin annesini oynayan Julianne Moore yer alıyor.

1976’da Brian De Palma’nın sinemaya uyarladığı roman, ailesinin baskısı altında ezilen ve zamanla telekinetik özelliklerinin ortaya çıktığı genç bir kızın ailesine ve çevresine yaşattığı dehşeti konu alıyor. İlk filmde Carrie’ye Sissy Spacek, annesine ise Piper Laurie hayat vermişti.

Uyarlama senaryosu Roberto Aguirre-Sacasa’ya ait filmin kadrosundaki diğer isimler Judy Greer, Alex Russell, Gabriella Wilde, Portia Doubleday, Ivana Baquero. Filmin ABD’deki vizyon tarihi 15 Mart 2013. (kaynak: beyazperde.com)

Yeni Carrie'den İlk Kare! 2 – carrie bloody

Yeni Carrie'den İlk Kare! 3 – carrie julianne moore

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

1 Comment

  1. Julianne Moore’u severim sevmesine ama benim için Carrie’nin biricik annesi var, o da buz gibi Piper Laurie. Yeniden çevirim meselesine gelince… Kimberly Peirce Boys Don’t Cry ile umut veren bir başlangıç yapmış olabilir, Stop-Loss’u bilmiyorum. Yine de, sonuçta Carrie’yi sinemadaki Carrie yapan De Palma’nın tarzı değil mi? Ama, Suspiria gibi gücünü konusundan değil de tarzından alan bir film bile yeniden çevriliyorsa, ne diye dil tüketiyoruz ki… (Bu arada buraya yorum yapmayı da özlemişim.)

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

İstanbul Modern Sinema’da Yeni Sezon Başlıyor 4 – Arrhytmia

İstanbul Modern Sinema’da Yeni Sezon Başlıyor

İstanbul Modern Sinema’da yeni sezon başlıyor. İstanbul Modern Sinema, Türk

52. SİYAD Ödülleri Çevrimiçi Törenle Sahiplerini Buldu

SİYAD üyelerinin oylarıyla belirlenen 2019 yılının ‘En İyileri’, bu yıl