Yeni Carrie’den İlk Kare!

Ünlü yazar Stephen King’in aynı isimli romanından bu sefer Kimberly Peirce’in sinemaya uyarladığı yeni Carrie’den ilk kareler geldi.

Yeni Carrie'den İlk Kare! 1 – new carrie1

Filme ait fotoğrafta başroldeki genç aktris Chloë Moretz’i orijinal filmin en unutulmaz sahnelerinden birini tekrar canlandırırken görüyoruz. Diğer fotoğrafta ise filmde Carrie’nin annesini oynayan Julianne Moore yer alıyor.

1976’da Brian De Palma’nın sinemaya uyarladığı roman, ailesinin baskısı altında ezilen ve zamanla telekinetik özelliklerinin ortaya çıktığı genç bir kızın ailesine ve çevresine yaşattığı dehşeti konu alıyor. İlk filmde Carrie’ye Sissy Spacek, annesine ise Piper Laurie hayat vermişti.

Uyarlama senaryosu Roberto Aguirre-Sacasa’ya ait filmin kadrosundaki diğer isimler Judy Greer, Alex Russell, Gabriella Wilde, Portia Doubleday, Ivana Baquero. Filmin ABD’deki vizyon tarihi 15 Mart 2013. (kaynak: beyazperde.com)

Yeni Carrie'den İlk Kare! 2 – carrie bloody

Yeni Carrie'den İlk Kare! 3 – carrie julianne moore

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yorum var

  1. blank

    Julianne Moore’u severim sevmesine ama benim için Carrie’nin biricik annesi var, o da buz gibi Piper Laurie. Yeniden çevirim meselesine gelince… Kimberly Peirce Boys Don’t Cry ile umut veren bir başlangıç yapmış olabilir, Stop-Loss’u bilmiyorum. Yine de, sonuçta Carrie’yi sinemadaki Carrie yapan De Palma’nın tarzı değil mi? Ama, Suspiria gibi gücünü konusundan değil de tarzından alan bir film bile yeniden çevriliyorsa, ne diye dil tüketiyoruz ki… (Bu arada buraya yorum yapmayı da özlemişim.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir