Yeni Türk Korkusu Ses Mart 2010’da Vizyonda

Yapımcılığını Bir Film’in, ortak yapımcılığını Mars Prodüksiyon’un üstlendiği yeni Türk korkusu Ses filminin çekimleri tamamlandı.

Yeni Türk Korkusu Ses Mart 2010'da Vizyonda 1 – 2010401974545478

Başrollerinde Selma Ergeç, Mehmet Günsür, Işık Yenersu ve Eylem Yıldız gibi oyuncuların bulunduğu filmde Serra Yılmaz, Hakan Karahan ve Tayanç Ayaydın gibi isimler de konuk oyuncu olarak rol alıyorlar.

9, Anlat İstanbul, Ara ve Gölgesizler’e imza atmış olan Ümit Ünal’ın yönetmenliğini üstlendiği filmin senaryosu ise Anne Tut Elimi ve Büyük Deniz Yükseliyor adlı romanlarından tanıdığımız sinema yazarı Uygar Şirin’e ait.

Derya bir bankanın arama merkezinde çalışarak hayatını idame ettirmeye çabalayan bir kızdır. Sıradan hayatında kendine dahi itiraf edemediği şikâyetleri vardır. Ancak bu temposuzluğa da fazlasıyla alışmıştır. Bir gün çeşitli rutinler üzerinden akan hayatı başka bir yola sapar. Zira Derya, nereden geldiği belli olmayan, tuhaf sesler duymaya başlar. Derya ilk anda bu sesin varlığını ve gerçekliğini inkâr etmeye çabalar. Ancak duyduğu bu ses, zamanla kızın tüm hayatını ele geçirmeye başlar. Kendi bankasından tanıdığı biri olan Onur’un da öyküye dahil olmasıyla, korku dolu bir macera başlar.

Yeni Türk korkusu Ses, 2010 yılının Mart ayında vizyona girecek.

blank

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

blank
1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

9 Yorumlar

 1. blank

  Sonunda Selma Ergeç’i değişik bir projede görebileceğiz. Herkes gibi aklıma Asi dizisi ile kazınmış.Merakla bekliyoruz SES filmini. Ama ah o fragman yok mu fragman!! Bazı ses efektleri çok tanıdık, direkt Christopher Nolan’ın Inception’dan sanki…

 2. blank

  Ses tamam şimdi sırada poster var..

 3. blank

  o poster “benzetmesi” çok zorlama olmadı mı? ben beğendim açıkçası bu teaser poster’i.
  dorian gray dvd kapağına benzer 10larca afiş\kapak bulabiliriz eminim.
  ses’in afişi güzel evet güzel :)

  şunu da eklemem lazım, konusunu pek değil ama fragmanını çok beğendim.

 4. blank

  gercekten fragmanin ses tasarimi biraz fazla inception olmuş bazı yerlerde iki filminde fragmanlarinin şuaralar nette dondugunu dusundugumuzde acı bir tesaduf mu demeliyiz bilemedim.

 5. blank

  Afiş intihalinde bunun üzerine tanımam! :)
  blank

 6. blank

  Filmi beğenebilir ve ya beğenmeyebilirsiniz.Ben kendi adıma beğenmesem bile sinemamızın gelişmesi adına mutlaka yerli film ya satın alır ya da sinemada izlerim(Dabbe dahil:))

  Fakat ne zaman özgün bir eser ile bağımsız bir gelişim yakalarız biraz açık orası.Bu arada poster örneğini zorlamadan espri mahiyetinde koydum.Zira senaryosu ve kurgusuyla düşük bütçeli fakat özgün bir yapım önermem gerekirse.
  http://www.iksv.org/film/program.asp?Content=Film&SID=22&FID=165

  Afiş konusunda bornova bornova starring Philip Seymour Hoffman
  abim aslen 35/5 olmasına rağmen inan temelkıran’ı kırmamış sanırım…

 7. blank

  yok artık! :) bornova bornova afişi baya bobilerin elinden çıkmış gibi duruyor :)

 8. blank

  Çok fazla şey beklenmeden izlenmesi gereken bir film olduğunu düşünüyorum, fragmanından da belli. Türk Sineması’nın zamanla korku türünde iyi işler yapacağını düşünüyorum.

 9. blank

  Bu film de bence ne iyi ne kötü. Özellikle Uygar Şirin’in kaleminden çıkan senaryosuyla çok iyi demek zor olur. “Seyir Defteri”ni her ay okuyan biri olarak Uygar Şirin’in kendi fikriyle çekilmiş filmine ne yazdığını tam olarak bilmiyorum ama sanırım tam olarak beklediği bu değildir. Şahsen ben Türk korku-gerilim sinemasında çok etkili bir film olarak göremedim izlerken.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Optimized by Optimole