Yerli ve Ucuz Korku Kısası: Soğuk Nefret 1 – Soğuk Nefret

Yerli ve Ucuz Korku Kısası: Soğuk Nefret

19 Haziran 2011

Soğuk Nefret isimli yerli korku kısasının konusu: Annesi ve babasını kaybetmiş uyuşturucu bağımlısı Ezgi’ye bir ruh musallat olur. Ruh bir süre Ezgi’yi rahatsız eder. Ruh ile yüz yüze geldiğinde aslında o ruhun eskiden öldürdüğü kız olduğunu anlar ama iş işten geçer.

Yerli ve Ucuz Korku Kısası: Soğuk Nefret 2 – Soğuk Nefret

Hoşgörü çıtanızı biraz yüksek tutmanız açısından önemle belirtmiş olalım ki Soğuk Nefret, hepi topu üç yüz TL ile çekilmiş bir üçüncü sınıf bitirme projesi… Sonuç tam anlamıyla “olmuş” değil belki ama yine de ilgiyle izleniyor.

Hakan Kaya’nın yazıp yönettiği kısa film şu sözler ile başlıyor: “Öldürülenler hakkında size kısas farz kılındı. Hüre karşı hür, köleye karşı köle, kadına karşı kadın kısas edilir. Bundan sonra tecavüzde bulunana elem dolu bir azap vardır.” -Bakara 178

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

1 Comment

  1. sahip olduklari imkanlara gore ellerinden geleni yapmislar.tebrik ederim.bu filmden edindikleri tecrube ile ilerde daha iyi isler cikaracaklarina eminim .

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

This will close in 20 seconds

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Möbius (2011) 3 – Mobius 2011 Moebius

Möbius (2011)

Möbius 2011 yılı mahsulü Vincent Laforet tarafından yönetilmiş olan ABD
Sapak (2008) 4 – n595124038 1151132 3109

Sapak (2008)

Sapak (2008), Türk sinemasında bugüne kadar gördüğüm tartışmasız en karanlık