Yerli ve Ucuz Korku Kısası: Soğuk Nefret

Soğuk Nefret isimli yerli korku kısasının konusu: Annesi ve babasını kaybetmiş uyuşturucu bağımlısı Ezgi’ye bir ruh musallat olur. Ruh bir süre Ezgi’yi rahatsız eder. Ruh ile yüz yüze geldiğinde aslında o ruhun eskiden öldürdüğü kız olduğunu anlar ama iş işten geçer.

Yerli ve Ucuz Korku Kısası: Soğuk Nefret 1 – Soğuk Nefret

Hoşgörü çıtanızı biraz yüksek tutmanız açısından önemle belirtmiş olalım ki Soğuk Nefret, hepi topu üç yüz TL ile çekilmiş bir üçüncü sınıf bitirme projesi… Sonuç tam anlamıyla “olmuş” değil belki ama yine de ilgiyle izleniyor.

Hakan Kaya’nın yazıp yönettiği kısa film şu sözler ile başlıyor: “Öldürülenler hakkında size kısas farz kılındı. Hüre karşı hür, köleye karşı köle, kadına karşı kadın kısas edilir. Bundan sonra tecavüzde bulunana elem dolu bir azap vardır.” -Bakara 178

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yorum var

  1. blank

    sahip olduklari imkanlara gore ellerinden geleni yapmislar.tebrik ederim.bu filmden edindikleri tecrube ile ilerde daha iyi isler cikaracaklarina eminim .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir