Melek Görgün Sinematik Yeşilçam’da

Melek Görgün Sinematik Yeşilçam’da!

Dostumuz Utku Uluer ve Gökay Gelgeç’in birlikte hazırladıkları alternatif sinema blogu Sinematik Yeşilçam, Yeşilçam’ın vamp kadını Melek Görgün’ü yazı konusu etmiş bu defa… 2011 yılında sanatçı ile ilgili pek çok haber ve görsel paylaşacaklarının da müjdesini vererek.

Melek Görgün Sinematik Yeşilçam'da 1 – Melek Görgün

“Melek Görgün 60lı yıllarda sinemaya başlıyor. Oldukça da farklı bir kişilik. Genellikle yardımcı kadın oyuncu olarak filmlerde öne çıkıyor. Dikkatimi çeken bir diğer önemli detay ise “kötü kadın” rollerinde oldukça çok yer alması. Genellikle de jönü yok etmek isteyen, gece kulübü sahibinin veya patronun sevgilisi olarak oldukça çok filmde yer almış. İnatçı ve savaşçı kimlikle erkeklere bile kafa tutuyor ve birçok aksiyonda yer alıyor.” diyor Sinematik’deki yazısında Utku Uluer… Kalanını okumak  için sizi siteye hayır dualarımızla yolluyor, Öteki Sinema‘ya dönmeniz dileğiyle arkanızdan su döküyoruz.

Yazı linki: http://sinematikyesilcam.com/

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir