Aydemir Akbaş Filmlerinin Afişleri (1975-1984) 1 – fft2mm188362

Aydemir Akbaş Filmlerinin Afişleri (1975-1984)

16 Kasım 2009

Aydemir Akbaş, seks furyasının lanetlenmiş oyuncularından biri olmasına rağmen yaptığını inkar eden kalabalığa karışmak yerine çıkıp TV’lerde ve konu ile ilgili dökümanterlerde eteğindekileri dökme cesaretini gösteren birkaç isimden biridir. Fenomen bir komedi oyuncusu olarak senaryonun dışına çıkabilecek kadar yeteneklidir fakat sırf “seks komedisi” oyuncusu olmasından dolayı hala hakettiği güçlü saygıyı görmekten uzaktır. O da furya bittikten sonra bir kenarda unutulmuş fakat İbrahim Tatlıses’in desteği ve dostluğu ile yeniden TV ve sinema çalışmalarına devam etmiştir.

Afiş ve poster seçkimize şahsen tanışıp sohbet etme imkanı bulduğum bu dobra sanatçının, 1975 yılından 1984 yılına kadar uzanan zaman sınırındaki filmleri ile devam ediyoruz. İyi seyirler…

blank

Murat Tolga Şen

1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

1 Comment

  1. Şahanee!! posterler.Şahane isimler. ‘At şişeyi,dön köşeyi’
    hepsi ne kadar gerçek…

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

This will close in 20 seconds

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Pazar Galerisi: Carsploitation Filmleri 50 – wild ride poster 01

Pazar Galerisi: Carsploitation Filmleri

Temamız, arabaların vızır vızır geçtiği, lastik ve balata kokusunun her
Morris Everett Müzayedesinden Sizin İçin Seçtiklerimiz 51 – Lot 454 Lobby card for Doctor X.

Morris Everett Müzayedesinden Sizin İçin Seçtiklerimiz

Müzayededen hem kendimiz hem de Öteki Sinema okurları için ilgi