Aydemir Akbaş Filmlerinin Afişleri (1975-1984) 1 – fft2mm188362

Aydemir Akbaş Filmlerinin Afişleri (1975-1984)

Aydemir Akbaş, seks furyasının lanetlenmiş oyuncularından biri olmasına rağmen yaptığını inkar eden kalabalığa karışmak yerine çıkıp TV’lerde ve konu ile ilgili dökümanterlerde eteğindekileri dökme cesaretini gösteren birkaç isimden biridir. Fenomen bir komedi oyuncusu olarak senaryonun dışına çıkabilecek kadar yeteneklidir fakat sırf “seks komedisi” oyuncusu olmasından dolayı hala hakettiği güçlü saygıyı görmekten uzaktır. O da furya bittikten sonra bir kenarda unutulmuş fakat İbrahim Tatlıses’in desteği ve dostluğu ile yeniden TV ve sinema çalışmalarına devam etmiştir.

Afiş ve poster seçkimize şahsen tanışıp sohbet etme imkanı bulduğum bu dobra sanatçının, 1975 yılından 1984 yılına kadar uzanan zaman sınırındaki filmleri ile devam ediyoruz. İyi seyirler…

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

blank
1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

Bir yorum var

  1. blank
    videodreamproject

    Şahanee!! posterler.Şahane isimler. ‘At şişeyi,dön köşeyi’
    hepsi ne kadar gerçek…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir