Emin Alper’in Yönettiği Mistik Polisiye Dizi Alef 1 – Alef oyuncular 1

Emin Alper’in Yönettiği Mistik Polisiye Dizi Alef

13 Aralık 2019

FX ve BluTV’nin yeni mistik polisiye dizisi Alef için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Emin Alper’in yönetmen koltuğunda oturacağı, May Prodüksiyon imzalı dizinin başrol oyuncuları Kenan İmirzalıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan ve Melisa Sözen, geçtiğimiz günlerde fotoğraf çekimleri için bir araya geldi.

Emin Alper’in Yönettiği Mistik Polisiye Dizi Alef 2 – Alef oyuncular 2

The Walking Dead, American Horror Story ve The Simpsons gibi tüm dünyada izlenme rekorları kıran dizi ve animasyonların kanalı FX ile Bozkır, Bartu Ben ve 7 Yüz gibi pek çok sevilen yapımı diziseverlerle buluşturan dijital platform BluTV, yepyeni bir yapım için güçlerini birleştirdi. May Prodüksiyon’un yapımcılığını üstlendiği, Kenan İmirzalıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan ve Melisa Sözen’in başrollerini paylaştığı ve ödüllü yönetmen Emin Alper’in yöneteceği Alef, diziseverleri mistik bir polisiye bilmeceyi çözmeye davet edecek. 2020 yılında seyredilebilecek, senaryosunu Emre Kayış’ın kaleme aldığı dizinin başrol oyuncuları geçtiğimiz günlerde fotoğraf çekimleri için buluştu.

Sekiz bölümlük sıra dışı polisiye dizi, İstanbul Boğazı’nda bir cesedin bulunmasının ardından ortaya çıkan çeşitli cinayetlerin sırrını çözmeye çalışan iki dedektifin hikayesini konu alıyor.

Osmanlı ve İslam Tarihi’nden izler taşıyan dizi, gizemli yönüyle oyunculara da büyük heyecan yaşatıyor. Bir seri cinayet vakasının peşine düşecek hırslı dedektif Kemal, tecrübeli ortağı Settar ve de bir üniversitede öğretim görevlisi olan Yaşar karakterlerine hayat verecek İmirzalıoğlu, Taylan ve Sözen, şimdiden Alef’in diziseverlerle buluşacağı günü bekliyor.

Temelleri tarihe dayanan ve tasavvufi öğelerle donatılmış mistik polisiye dizi, 2020 yılında FX ve BluTV’de aynı anda ekranlara gelecek.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

1 Comment

  1. Blu tv nin polisiye türünde işlere yer vermesi çok güzel, masum dizisi ve bozkır dizisi güzeldi, alef dizisinin oyuncu kadrosu iyi, yönetmeni emin alper iyi, yönetmen beklentim büyük diziden, umarım hayal kırıklığına uğramayız.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Agatha Christie Uyarlaması Why Didn't They Ask Evans? BluTV’de 3 – Why Didnt They Ask Evans 2022 2

Agatha Christie Uyarlaması Why Didn’t They Ask Evans? BluTV’de

Agatha Christie’nin 1934 tarihli ikonik romanından uyarlanan Why Didn’t They
Kıvılcım Akay’ın Yönettiği Amina BluTV’de Yayında 4 – Amina

Kıvılcım Akay’ın Yönettiği Amina BluTV’de Yayında

Salgın sebebiyle vizyonu ertelenen Amina, festival yolculuğundan sonra Türkiye’de ilk