Punk Rock Holocaust (2004)

31 Temmuz 2009

Punk Rock Holocaust 2004 yılında Doug Sakmann tarafından yönetmenliği yapılmış düşük bütçeli korku-komedi bir slasher filmi. Filmde bir seri katilin Vans Warped Tour festivali boyunca, festivaldeki grupların üyelerini öldürmesi anlatılıyor. Film 2003 yılında yapılan Vans Warped Tour festivalinde çekilmiş ve filmde bir çok grubun canlı performanslarını görmek mümkün.Bu gruplardan bazıları Me First and the Gimme Gimmes, Less Than Jake, The Used, Big D and the Kids Table, Rancid, The Horrorpops, The Suicide Machines, Dropkick Murphys, The Phenomenauts ve Simple Plan. Ayrıca filmin yönetmeni de bandanalı katil olarak filmde yer alıyor. Filmin bir özelliği ise içerdiği 110 ölüm sahnesiyle, bir korku filminde yer alan en çok ölüm rekorunu elinde barındırıyor.

punk

Film oldukça düşük bir bütçeyle çekilmiş, hatta çekimler bir video kamerayla yapılmış. Açılış The Horrorpops’un oldukça güzel bir şarkısıyla yapılıyor: Where They Wander ve ardından grup üyeleri çeşitli yollarla öldürülüyorlar. Oldukça iyi bir açılış, fakat problem şu ki filmin bu başlangıç sahnesinden sonuna kadar aynı olay aynı sırada devam ediyor. Bir canlı performans, bir ölüm. Başka bir canlı performans, başka bir ölüm daha. Filmin senaryosu kısaca yukarıda bahsettiğim gibi oldukça basit. Bir muhabir Vans Warped Tour ile ilgili bir makale hazırlamak üzere festivale gider ve grup üyelerinin ölümleri başlar. Fakat festivalin hırslı yöneticisi (lloyd Kaufman) bütün bu olanlara rağmen festivali durdurmaz ve muhabirimiz de katili bulmaya çalışır.

Film özellikle punk rock severlerin ve düşük bütçeli filmlerden hoşlananların izlemekten keyif alacakları bir film.

Vans Warped Tour hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse, ilk olarak 1994 yılında Kevin Lyman tarafından organize edilmiş ve efsane skate ayakkabısı markası Vans tarafından sponsorluğu üstlenilmiş bir punk rock müzik ve extreme spor festivalidir. İlk olarak Amerika’da organize edilen festival, gördüğü ilgi üzerine Avusturalya, Japonya, Kanada ve Avrupa’da da düzenlenmektedir. Umarım bir gün ülkemizde de bu müthiş festivalin gerçekleştiğini görürüz.

punks-not-dead

blank

Misafir Koltuğu

Öteki Sinema ekibine henüz katılmamış ya da başka sitelerde yazan dostlarımız her fırsatta harika yazılarla sitemize destek veriyor. Size de okuması ve paylaşması kalıyor...

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Eternals (2021): İnsanlık Bunun Neresinde? 1 – eternals promo poster feature 900x506 1

Eternals (2021): İnsanlık Bunun Neresinde?

Eternals, Shang-Chi ile aynı kaderi paylaşacak gibi duruyor, bunun sebebi
Amphibious (2010) 2 – vlcsnap 2012 01 22 11h52m33s972

Amphibious (2010)

Eğer, ucuz CGI mahsulü, büyüyle genç bir çocuğa bağlanmış ve