Girl Boss Mafia (1980) 1 – boss

Girl Boss Mafia (1980)

30 Aralık 2008

Kuşkusuz 70’ler ve 80’lerde  Amerika ve Avrupa sinemasında rezil WIP (Women in Prison) filmler altın çağını yaşamaktaydı. Buna karşın Asya sinemasında  ise Sukeban (kadın mafya) macera ve istismar filmleri erkek hayranların rüyalarını süslüyordu. Dönemin Pinku Violence filmlerine baktığımızda Sukeban Serisi işlenen macera ve  intikam konuları ile dikkati çekiyordu.

20174131dp4Japon erotik sinemasının olmazsa olmazı fetiş objeleri  Sukeban serisinde görmek mümkün. Sukeban denince akla üniformalı okullu kızları ve motosiklet çeteleri gelir. Sukeban-Girls Boss Mafia ise serinin son filmlerinden birisi ve diğer filmlerin aksine yönetmen koltuğunda Norifomi Suzuki değil Toshiharu Ikeda var. Ikeda’yı Evil Dead Trap serisinden de hatırlayabiliriz ki kendisi rahatsız edici filmleriyle ünlüdür.
Panik House’un 2005 pinky violence kolleksiyonuna göre, bu heyecanlandırıcı trash epic yüksek bir sanat yapıtı olmaya çalışmıyor. Aslında film kendisini hayvani bir cinselliğe ve komik bir şiddete bırakıyor. Filmde konu ikincil önem taşıyor. Bu hormonal kavga ve seks festivali kuşkusuz feministleri ve sosyal bilinci yerinde milletleri çok kızdırıyor.

Filmin konusuna gelirsek filmimizde aynı evde bir erkekle yaşayan iki bayan karakterimiz var.  Hanım kızlarımız evin tek erkeğini kendi aralarında paylaşmışlardır ki filmin çeşitli sahnelerinde bu üçlü arasındaki sapkın davranışlarla karşılaşıyoruz. Hanım kızlarımızın başı Tokyo mafyasıyla belaya girmiştir ve Tokyo mafyasına karşı verdikleri zorlu ve ilginç mücadeleyi izliyoruz filmde.

Sukeban Girls Boy Mafia yakuza alt türüyle WIP türünün bir hibriti niteliğinde. Yönetmen çarpıcı aksiyon sahnelerini gerilimli öyküyle harmanlamış. Bu da filmi diğer istismar filmlerinden farklı kılmış. ( zaten “pinky violence” filmleri duygusal istismardan daha başka görünmektedir.)

boss

Girl Boss Mafia (1980) 2 –
blank

Misafir Koltuğu

Öteki Sinema ekibine henüz katılmamış ya da başka sitelerde yazan dostlarımız her fırsatta harika yazılarla sitemize destek veriyor. Size de okuması ve paylaşması kalıyor...

3 Comments

  1. Bu filmin bende şöyle bir anısı var. Filmin afişini förüp divxini indirdim. sonra aylarca altyazı aradım bulamadım. En sonunda hd çöktü film gitti bana geriye göz ucuyla baktığım sex sahneleri kaldı yadigar.

  2. Bu gibi filmlere internetten ulaşma imkanı olsa da altyazı bulmak imkansız gibi bir şey. Ben de zamanında altyazı bulamadım diye bir sürü filmi silmiştim arşivimden. Daha sonra altyazısız da olsa film filmdir düsturunu benimsedim :)

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Death Bed: The Bed That Eats (1977) 3 – Death Bed The Bed That Eats George Barry USA 1977.avi 001779946

Death Bed: The Bed That Eats (1977)

En az, örneğin bir Carnival Of Souls kadar “özel” bir
Uzay Kuvvetleri 2911 (2014) 4 – uzay kuvvetleri 2911 3d 5

Uzay Kuvvetleri 2911 (2014)

Uzay Kuvvetleri 2911'in uzay savaşı sekanslarından aldığımız keyif, ekibin kaçma-kendi