İntikamcı Filminden Lobi Kartları 1 – intikamcı 3

İntikamcı Filminden Lobi Kartları

3 Ekim 2011

İntikamcı Filminden Lobi Kartları 2 – turkish rambo80’lerde adı bilinmemiş bir vücut geliştirmeci iken Çetin İnanç’ın ellerinde bir Sylvester Stallone imitasyonuna dönüşen Serdar Kebapçılar’ın kısa filmografisinin en keyifli işi kesinlikle İntikamcı’dır. Şu anda TV dizilerinde mazbut anne rolünde izlediğimiz Filiz Taçbaş’ı da deri kıyafetler içinde oldukça farklı bir rolde izleyebileceğimiz film tam bir aksiyon fırtınası ama bu aksiyonun hiçbir mantığı, duygusallığı yok.

Tüm Çetin İnanç filmlerinde rastlayabileceğiniz türden, sert ve büyük laflar eden karakterler birbirini öldürmek için tüm film boyunca oradan oraya koşturuyor.

Serdar Kebapçılar’ın sinemaya geçişi ise hayli ilginç. Yönetmeni Çetin İnanç’tan dinleyelim:

1980’lerde İzmir Karşıyaka’da işlettiğimiz ofis / video klübün yanında bir spor salonu vardı, salonun işletmecisi Serdar’ın bizim klüpten kaset almaya gelişiyle sohbetimiz başlamış oldu. Bir süre sonra beni salonuna davet etti ve biraz geç kalarak salona gitmem daha sonra yeni arayışlarıma cevap olacak bir sürprize de vesile oldu.

Ben biraz geç kaldığım için antreman yapmaya başlamış olan Serdar’ın çalışmasının bitiş saatlerinde salona girdim ve onu atletle gördüğümde aklımdan iki cümle geçti. Birincisi “Vay be herifteki vücuda bak!” ve ikincisi “Stalloneyi bulduk!”

İşte Öteki Sinema okurları için, İntikamcı filminden lobi kartları. Hepsi tarafımızdan taranmış ve ilk defa bu boyutta internet üzerinde dolaşıma açılmıştır. Filmin başrol oyuncusu Serdar Kebapçılar ile yaptığımız röportajı okumak isteyenler de buradan buyursunlar.

Lobilerin üzerine tıklayarak daha büyük boyda görebilir ve bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

İntikamcı Filminden Lobi Kartları 3 – intikamcı 1

İntikamcı Filminden Lobi Kartları 4 – intikamcı 2

İntikamcı Filminden Lobi Kartları 5 – intikamcı 3

İntikamcı Filminden Lobi Kartları 6 – intikamcı 4

blank

Murat Tolga Şen

1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

3 Comments

  1. serdarın bir filmini videoda o zamanlar izlemiştim ama adından emin değilim.En iyi hatırladığım sahnesi galiba yine filiz taçbaşla sahildeki sevişme sahnesiydi.Belkide bu filmdir.Şimdi gelde bul bu filmleri tabi.

  2. bir gün bu sitede çetin inanç filmleri üzerine yazılmış incelemeleri görmeyi çok istiyorum.site için o kadar potansiyeli yüksek bir filmografisi var ki. kendime güvensem ben yazsam diyorum ama becerebileceğimden emin değilim ama bu sitede bu kadar iyi yazarlar varken türkiye nin -bana kalırsa- tek kült yönetmeninin tek tek filmleri üzerine yazılar olmaması üzücü.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Video Kaset Kapakları Sergisi 7 – videokaset

Video Kaset Kapakları Sergisi

Video Kaset Kapakları Sergisi: Video kaset kiralayan dükkâna girdiğimizde raflardaki
Morris Everett Müzayedesinden Sizin İçin Seçtiklerimiz 8 – Lot 454 Lobby card for Doctor X.

Morris Everett Müzayedesinden Sizin İçin Seçtiklerimiz

Müzayededen hem kendimiz hem de Öteki Sinema okurları için ilgi