Öteki Sinema Sunar: Slave of the Cannibal God (1978) 1 – La montagna del dio cannibale The Mountain

Öteki Sinema Sunar: Slave of the Cannibal God (1978)

17 Şubat 2010

Öteki Sinema olarak sizlere bu defa istismar sinemasının nadide örneklerinden Slave of the Cannibal God filmini sunuyoruz.

Öteki Sinema Sunar: Slave of the Cannibal God (1978) 2 – La montagna del dio cannibale The Mountain

Film, emsalleri ve özellikle Cannibal Holocaust kadar güçlü bir yapım olmasa da ilgiye değer… Yönetmen Sergio Martino, Ruggero Deodata’nın çok sevdiği “Orman” ve “yamyam” temalarını neredeyse aynı şablonla uyguluyor. Ormana araştırma için gelen batılılar, farklı bir kültür, artık belgesellerde bolca gördüğümüz birbirini yiyen hayvanlar ve yamyamlık…  Filmi ilginç kılan, “Newyork 2019″un yönetmeni İtalyan Sergio Martino’nun elinden çıkma bu yapımın başrollerinde, Ursula Andress ve Stacy Keach gibi uluslararası oyuncuların oynaması… Her şart altında B meraklılarının ilgi göstereceği türden bir film olduğunu ekliyor ve oldukça temiz bir tam versiyonunu paylaşıyoruz.

Üstteki pencereden filmin tamamını seyredebilirsiniz.

blank

Murat Tolga Şen

Murat Tolga Şen, sinema eleştirmeni, senarist ve oyuncudur. Öteki Sinema'nın kurucusudur ve OFCS (Online Film Critics Society) üyesidir. 2012-2023 yılları arasında Medyaradar sitesinde TV sektörüne dair eleştiriler kaleme almış, 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetmiştir. Ayrıca 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yapmış ve 2014-2023 yılları arasında Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapmıştır. Şen, "Bir Notanın Hikayesi" adlı belgeselin senaryo yazarı ve "Bir İz - Madımak" belgeselinin danışmanıdır. Yazılarına Beyazperde ve Öteki Sinema'da devam etmektedir.

3 Comments

  1. Türkçe posteri mükemmel..Bu arada Can odadaki superman bornozuda on numara :))

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Seri Devam Ediyor: Zeitgeist Moving Forward (2011) 3 – zit

Seri Devam Ediyor: Zeitgeist Moving Forward (2011)

Daha önce din, ekonomi, 9/11 gibi konulara el atan tartışmalı
Damocracy, Amazon ve Hasankeyf’in Ortak Hikâyesi 4 – okcu

Damocracy, Amazon ve Hasankeyf’in Ortak Hikâyesi

Todd Soutgate’in hazırladığı film, Amazon ve Hasankeyf halkının baraj karşıtı