Öteki Sinema Sunar: Slave of the Cannibal God (1978)

Öteki Sinema olarak sizlere bu defa istismar sinemasının nadide örneklerinden Slave of the Cannibal God filmini sunuyoruz.

Film, emsalleri ve özellikle Cannibal Holocaust kadar güçlü bir yapım olmasa da ilgiye değer… Yönetmen Sergio Martino, Ruggero Deodata’nın çok sevdiği “Orman” ve “yamyam” temalarını neredeyse aynı şablonla uyguluyor. Ormana araştırma için gelen batılılar, farklı bir kültür, artık belgesellerde bolca gördüğümüz birbirini yiyen hayvanlar ve yamyamlık…  Filmi ilginç kılan, “Newyork 2019″un yönetmeni İtalyan Sergio Martino’nun elinden çıkma bu yapımın başrollerinde, Ursula Andress ve Stacy Keach gibi uluslararası oyuncuların oynaması… Her şart altında B meraklılarının ilgi göstereceği türden bir film olduğunu ekliyor ve oldukça temiz bir tam versiyonunu paylaşıyoruz.

Üstteki pencereden filmin tamamını seyredebilirsiniz.

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bak bunu da seversin...

Charlie Kaufman’ın Muhteşem Dönüşü: Anomalisa (2015)

Otel odalarının insanı yalnızlaştıran ve kendisiyle yüzleştirmeye davet eden bir hali var. Anomalisa’yı izlediğimde aklıma gelenlerden biri buydu...

3 Yorumlar

 1. Lanetliler Dağı desenize şuna! : ) Bakın Londra’daki odamdan 2 resim çektim hemen:
  http://img18.imageshack.us/i/dsc00249k.jpg/
  http://img708.imageshack.us/i/dsc00247l.jpg/

  Bu filmin sonları çok keyiflidir özellikle.

 2. Bornoz çok güzelmiş :)

  bu arada bu filmdeki sunak sahnesi :) hehehe en erotik ilk 10 sahneye girer bence

 3. Türkçe posteri mükemmel..Bu arada Can odadaki superman bornozuda on numara :))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir