Librianna, Bitch of the Black Sea (1981) 1 – librianna bitch of black sea poster 01 scaled

Librianna, Bitch of the Black Sea (1981)

1 Ağustos 2010

Librianna, Bitch of the Black Sea (1981) 2 – librianna bitch of black sea poster 01Enfes B film posterleri veren, hem de yüksek çözünürlükte, Wrong Side of the Art sitesini çok seviyorum. Sıklıkla güncellenen bu siteye her gün bir kaç kez göz atmazsam işim rast gitmiyor bile diyebilirim. Aslında hepsi tek tek paylaşılacak olağanüstü afişler sunuyorlar ama bir tanesi geçenlerde özellikle dikkatimi çekti; Librianna, Bitch of the Black Sea… Türkçe meali ile; Librianna, Karadenizin Orospusu!

Sözüm ona, bu film Komünist Rusya’da çekilmiş ilk erotik film! Tabi yerseniz… Afişin altında Yönetmen kısmına baktığınızda ise “Rusya gizli yeraltı teşkilatı üyeleri…” gibi bir ibare var. Anlaşılan o ki bu Erotizm sevdalısı Ruslar Komünizm karşıtı bir örgütlenme yerine vermişler kendilerini sevişmeye! Oynayanların isimleri de epey ilginç. Pezda Vanutcka ve Vladick Gaydoy… Kolpa olur da bu kadar da olmaz diyor insan. Rusça’ya uysun diye uydurulmuş saçmasapan isimler olduğu çok belli! Biraz aradıktan sonra filmi IMDB üzerinde değil ama B filmlerinin hazine sandığı sayılan Cinemageddon’da buldum: http://cinemageddon.org/details.php?id=51858

CG’de filmin yapımcılarının bazı görüşlerine de yer vermişler… İşte politik zorluklar yüzünden filmi Seattle’da kurgulamışlar da, gizlice Rusya’ya gitmişler falan filan… Burada verilen “Trene bindik Seattle’dan Rusya’ya gittik…” beyanatı zaten okkalı bir “yuh!” haketmişken abiler frene basmadan devam ediyorlar… Çok eğitici bir film çektiklerinden, Librianna’yı Rus hapishanelerinde nasıl bulduklarından dem vuruyorlar. Sonunda da her kötü film yapımcısının en saçma beyanatını veriyorlar: Bu belki de yapılmış en iyi filmdir! (Bak sen!)

Librianna, Bitch of the Black Sea (1981) 3 – libriannabitchoftheblac

İndirip biraz izleyince farkettim ki  Deep Throat’la başlayan Porno çılgınlığında çekilmiş sıradan bir yapım. Rusya ile ilgili bazı stok görüntülerin araya serpiştirilmesi ve bir kaç hard sevişmeden ibaret… Finale yakın Teddy Bear kostümlü bir erkekle Librianna’nın sevişme sahnesi ise kesinlikle filmin en eğlenceli kısmı…

Ama afişiyle çok dikkat çekiyor ve bir zamanların sinemasal kandırmacalarına çok güzel bir örnek teşkil ediyor. Yakın bir zamanda da içinde Bruce Lee olmayan Lee filmlerine afişler bazında değinmek gerek. 70’ler, 80’ler güzel zamanlar…

blank

Murat Tolga Şen

1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

5 Comments

  1. ahahah! süpermiş!
    ne güzelde anlatmışsın vallahi! Murat :)

  2. Poster harika! Abi bahsettiğin ‘wrongsideoftheart’ sitesi başlı başına bir olay gerçekten. Müthiş keyif alıyorum ben de. Hatta tek başına bir bölüm açılarak sırf o siteden alınma afişler yayınlanabilir ara ara..

  3. bu cinemageddon’a arkadan dolaşma şansı filan yok mudur? söylediniz, merak ettirdiniz ama 30 dkda bir silinen üyeliklerle boşluğu kovalamak mıdır olay, yoksa?

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004) 4 – Eternal Sunshine of the Spotless Mind 08

Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)

Eternal Sunshine of the Spotless Mind filmini, sevdiğiniz yanınızdaysa onunla
Toy Story 3 / Oyuncak Hikayesi 3 (2010) 5 – 03

Toy Story 3 / Oyuncak Hikayesi 3 (2010)

Toy Story 3 gerçekten anlatılmaya değer bir hikaye ile izleyicisinin