Pieces (1982)

Pieces (1982) 1 – 15246391 1 92Tipik bir 80’ler slasher filmi olan Pieces (1982), özellikle bu türün hayranları için çok ama çok keyifli bir film. Slasher olmaktan öteye pek geçemese de, filmin özellikle başlangıcı ve finali harika olduğu için, film ister istemez bir iki gömlek yükseliyor.

Oldukça klişe ve ucuz taktiklerle seyirciyi zıplatmaya çalışan ve yine oldukça klişe bir şekilde seyirciye ‘katil kim’ oynatan bir film Pieces… Bununla beraber filmin ilk 5 dakikası gerçekten çok ama çok güzel. Ben bayıldım. Kendi içinde bir bütünlüğü olan, adeta bir kısa film gibi düşünebilceğimiz bu ilk 5 dakika her korku filmi hayranını mest edecek cinsten ve bu ilk 5 dakikanın hatrına da filmin geri kalanını da izlemek kaçınılmaz.

Filmin geri kalan kısmında da bir avuç yarı çıplak çok güzel üniversteli genç kızın elektrikli testereli bir katil tarafından parçalanmasını izliyoruz. Oldukça fetiş bir konsept… Cinayet sahneleri, Fulci ve D’Amato hayranlarını kesinlikle tatmin edecek cinsten.

Pieces (1982) | Oddur B.T. | Review

Yönetmen koltuğunda, Öteki Sinema olarak Slugs (1988) filminden tanıdığımız İspanyol yönetmen Juan Pier Simon var. Pieces, bir İspanyol/Amerikan ortak yapımı (hikaye Boston’da geçmesine rağmen Valencia’da çekilmiş). Yazarı ise ucuz film duayenlerinden Joe D’Amato. Bir sürü güzel aktrisle beraber bir de üstüne üstlük başrolde City of The Living Dead (1980) ve The Exterminator (1980) filmlerinden tanıdığımız, ve şahsen nedense çok sevdiğim, Christopher George var.

PIECES (1982) – Cinhysteria

Zamanında Amerikan açıkhava sinemalarında baya iş yapmış olan bu kült film, Eli Roth tarafından da favorileri arasında gösterilmiş. 80’lerin slasher janrasını sevenlerin kaçırmaması gereken Pieces, özellikle birkaç sahnesi ile kesinlikle öne çıkan, sanatkarhane ve akılda kalan bir b-film.

blank

Yazar hakkında: Can Evrenol

blank
2007 yazında tamamen kendi imkanlarıyla, doğup büyüdüğü mahallede, arkadaşlarının da yardımıyla çektiği SANDIK adlı kısa film, ''Fantasia Film Festival'', ''BIFFF'' ve ''Frightfest'' ve dünyanın en önde gelen korku ve fantastik film festivallerine seçildi. Londra’da Middlesex Üniversitesi’nde ''Moving Image'' master'ı yaptı.

Bir yorum var

  1. blank

    “You Don’t Have To Go To Texas For A Chainsaw Massacre!”
    Seneler önce Amazon.com’dan toparlamış olduğum ucuz DVD’ler arasında en iyisiydi. Fragmanı izledikten sonra hatırladım. Sanırım tekrar izlesem iyi olacak…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Optimized by Optimole