Öteki Sinema Sunar: Çılgın Kız ve 3 Süper Adam (1973)

Çılgın Kız ve 3 Süper Adam, Batılı ‘kötü film’ tutkunları arasında epey tutulan 1973 yapımı bir Cavit Yürüklü filmi.

Fakat film hakkında bilgi bulmak açıkçası filmi bulmaktan daha zor ama şunu biliyoruz ki  bir başka fantastik ‘kötü film’ olan Üç Süpermen Olimpiyatlarda filminin ilginç ve izlenebilir yegâne bölümleri Üç Süpermen’in yeşil cübbeli kötü adamlarla dövüştüğü, robot Fludi’yi etkisiz hale getirip Alpanu ile karşılaştığı bölümlerdir. Ama bu bölümler aslında Çılgın Kız ve Üç Süper Adam filminden aşırılmış ve aynen kurgulanmıştır. Yani film bir nevi stok film muamelesi görerek kendi bütünlüğünü epey yitirmiş…

İnternet üzerinde tamamı yüklenmiş Türk Fantastikleri’ni ararken rastladığım bu hoş sürprizi sizlerle de paylaşmak istedim. İyi Seyirler.

Oyuncular: Levent Çakır, Emel Özden, Altan Bozkurt, Yeşim Yükselen, Hüseyin Sayar, Nubar Terziyan, Nuri Kırgeç, Mine Sun, Ahmet Karatop

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bak bunu da seversin...

Onur Ünlü ve Özgür Ruhu: Güneşin Oğlu (2008)

Onur Ünlü’nün Cihangir’de bir kafede aklına düşen ve 10 gün gibi çok kısa bir sürede çektiği Güneşin Oğlu, fantastik sinemamızın ilginç örneklerinden biri...

9 Yorumlar

 1. Fantastik Türk Sinemasının En İlginç Ve unutula gelmiş örneklerindendir.Kayalarınoğlu arkadaşımızın göndermesidir bende google videoya yükledim sinema severlere iyi seyirler….

 2. Karagöz , Ellerinize sağlık
  pek bilinmeyen kayıp fantastiklerden birini meraklılarına kavuşturmuş oldunuz.

 3. teşekkürler ama Türk Fantastik filmlerini daha kaliteli bi şekilde indirebilecegimiz bir site bilen varmı

 4. Selam Bu yüklenmiş fantastik film bu filmin elimizdeki en iyi versiyonu.

  Spesifik olarak bir site buna dönük değil temizlenme yapılan, extralar ile desteklenen fantastik filmlerin indirilmek yerine satın alınamsını desteklediğimi de eklerim :)

 5. Evet Sinema Sevenler Sadece İndirmekle Sinemamız Açıkçası Pekde Gelişemez Bilhassa Konu Türk Sineması Olunca İşler Değişior Bizim Açımızdan Ben En Az Haftada 5 Türk Filmi Satın Alır Yada Son 4 Senedir Sadece Türk Filmi İzlerim Sinemada…

 6. İngiltere, filmlerin “google”ını açıyor

  Londra – İngiltere, sinamaseverlerin “Google”ı olacak arama motorunu açıyor.
  İngiltere Film Konseyi, Japonlar’ın 1960’lardaki korku filmi “Onibaba” ve eski tür İngiliz komedisi “The Lavender Hill Mob” gibi klasiklerin de bulunmasının mümkün olduğu arama motorunun, İngiliz sinema izleyicisinin kullanımına sunulacağını açıkladı.

  Konsey, (www.FindAnyFilm.com) adlı sitenin ücretsiz olduğunu, toplam süresi yaklaşık 7 yılı bulan 30 binden fazla filmin izleyicilerin tercihine sunulacağını belirterek, filmlerin 20 türde ve 60 dilde olacağını kaydetti.

  “Sitenin filmler için bir Google olacağını” belirten konsey, ilk kez İngiltere’deki mevcut filmlerin listelenerek internete verileceğini ve kullanımının ücretsiz olacağını bildirdi.

  Site, kullanıcılarına, yasal sitelerden indirerek online, Blu-ray, DVD, televizyon ve sinema tercihlerine göre filmleri nasıl izleyebileceklerini bildirecek.

  Sitenin kuruluş amacının yasadışı film indirmeleriyle mücadele olduğu da vurgulandı.

 7. tolga demirtas

  Film results (0)

  evet daha ilk aramamda sınıfta kaldı :)

 8. Yaw Çılgın Kız ve 3Süper adam filmini ararsan bulamazsın tabii :) İngiliz sineması için yapılmış zaten bu site. Benim söylemek istediğim korsana karşı yapılmış güzel bir gelişme. Bence eski kült olmuş Türk filmleri içinde böyle bir arama ve seyretme motoru açsalar keşke…. Örneğin Murat Tolga nın arşivi bile yeter bu iş için :)

 9. Fevzi, bu Tolga var yaaa

  Fevzi açıkçası hiçbirimiz Tolga’nın yerli film arşivi ile boy ölçüşemeyiz. Onun sayesinde hep arayıp bulamadığım ‘Vahşet Kasırgası’ ve ‘Sevimli Frankenştayn’ filmlerine kavuştum. Sağolsun, varolsun.

  Ben de siteye bir girdim baktım. Şimdilik yetersiz olsa da hoş bir gelişme. Bilgilendirme için ayrıca teşekkürler. Ben bunu haber yapayım en iyisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir