Dünyayı Kurtaran Adam’dan Bile ‘Kötü’ 10 Yeşilçam Filmi

Lanetli Kadınlar

Listeye giren ikinci Kadir Akgün filmi olan Lanetli Kadınlar, tam bir 80’ler zaman tüneli… Abartılı saçlı, kürklü ve hepsi de banker Nako’nun sevgilisi olan bir grup kadının bu işadamının daveti üzerine bir konakta toplanmaları ve sonra hunharca katledilmelerini konu alan film biz de pek örneğine rastlanmayacak türden bir ‘slasher’… Eğer ‘The House on Haunted Hill’ temasını bu kadar sömürmese ve daha düzgün oynanmış olsa bir külte dönüşebilecek potansiyeli bile var denebilir ama işte bütçesizlik bahanesine sığınmış Yeşilçam’ın arka sokaklarından en fazla bu kadarı çıkabiliyor.

thumbs20090723165056 Lanetli Kadınlar (198?) VHS Türk gerilim filmi Lanetli Kadınlar House on Haunted Hill Giallo

Bu tür filmlerden beklendiği üzere kadınları çıplak gösterebilmek adına yapılan fukaralığın haddi hesabı yok! 80′lerin tüm rüküşlüğüyle donatılmış kadınlar ilk şoku atlattıktan sonra bir anda evin içinde seksi babydoll’larla gezinmeye ve tüm film boyunca da bu seksapeli korumaya karar veriyorlar! Film başından itibaren aslında korkutmak ve şaşırtmak değil, dönemin video izleyicisini cinsel olarak sömürmek niyetiyle çekilmiş ama içerdiği slasher dokusu da kuvvetli.

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bak bunu da seversin...

Filmlerin Tuzu Biberi: En Sevdiğim Film Klişeleri

Film klişeleri, filmlerin tuzu biberidir. Bir tutam kadar serpiştirildiğinde ve tabii ki yemeğin tadını tamamen maskelemediğinde.

4 Yorumlar

  1. Hepsini izleyip kötüleşmek istiyorum. O Superman nedir öyle? Aydınger filan?

  2. Ne kadar kötü olursa olsunlar, içinde barındırdığı seksenler dokusunun değişik bir havası var.Bulabilsem hepsini izlemek isterim gerçekten.

  3. teoman mete türkmen

    manyak yönetmen nejat gürsoy un 1986 yapımı filmidir mehmet ezici
    sadece başroldedir

  4. teoman mete türkmen

    3 süpermen olimpiyatlarda filmi imdb puanı 6.1 şaka gibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir