Dünyayı Kurtaran Adam’dan Bile ‘Kötü’ 10 Yeşilçam Filmi

Lanetli Kadınlar

Listeye giren ikinci Kadir Akgün filmi olan Lanetli Kadınlar, tam bir 80’ler zaman tüneli… Abartılı saçlı, kürklü ve hepsi de banker Nako’nun sevgilisi olan bir grup kadının bu işadamının daveti üzerine bir konakta toplanmaları ve sonra hunharca katledilmelerini konu alan film biz de pek örneğine rastlanmayacak türden bir ‘slasher’… Eğer ‘The House on Haunted Hill’ temasını bu kadar sömürmese ve daha düzgün oynanmış olsa bir külte dönüşebilecek potansiyeli bile var denebilir ama işte bütçesizlik bahanesine sığınmış Yeşilçam’ın arka sokaklarından en fazla bu kadarı çıkabiliyor.

thumbs20090723165056 Lanetli Kadınlar (198?) VHS Türk gerilim filmi Lanetli Kadınlar House on Haunted Hill Giallo

Bu tür filmlerden beklendiği üzere kadınları çıplak gösterebilmek adına yapılan fukaralığın haddi hesabı yok! 80′lerin tüm rüküşlüğüyle donatılmış kadınlar ilk şoku atlattıktan sonra bir anda evin içinde seksi babydoll’larla gezinmeye ve tüm film boyunca da bu seksapeli korumaya karar veriyorlar! Film başından itibaren aslında korkutmak ve şaşırtmak değil, dönemin video izleyicisini cinsel olarak sömürmek niyetiyle çekilmiş ama içerdiği slasher dokusu da kuvvetli.

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

blank
1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

4 Yorumlar

 1. blank

  Hepsini izleyip kötüleşmek istiyorum. O Superman nedir öyle? Aydınger filan?

 2. blank

  Ne kadar kötü olursa olsunlar, içinde barındırdığı seksenler dokusunun değişik bir havası var.Bulabilsem hepsini izlemek isterim gerçekten.

 3. blank
  teoman mete türkmen

  manyak yönetmen nejat gürsoy un 1986 yapımı filmidir mehmet ezici
  sadece başroldedir

 4. blank
  teoman mete türkmen

  3 süpermen olimpiyatlarda filmi imdb puanı 6.1 şaka gibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir