Dünyayı Kurtaran Adam’dan Bile ‘Kötü’ 10 Yeşilçam Filmi

Vahşi Kan

Çetin İnanç ve Cüneyt Arkın işbirliğinin en müstesna filmi olan Vahşi Kan daha ilk bakışta anlaşılabileceği üzre bir İlk Kan (First Blood) taklididir. Fakat şeklen bir yakınlık olmasına rağmen senaryo çok daha başka şeylerden bahsetmekte, bir Rambo öyküsüne zombileri dahi sokmaktan çekinmemektedir.

Birbirinden muhteşem replikleri ile akılda kalan filmin “kan akacak..” sekansını içeren kısa videosu sanırım youtube ve benzeri sitelerde en çok izlenenlerden. İşte filmden bir an:

– öldürmek yok!
– onlara söyle bunu.. öldürmek yok.. ama geliyorlar… kan akacak
– kan akıtmak yok!
– önce onlar akıttılar… can evimden vurdular… etimi dağladılar… kanım vahşileşti…
– öldürmek yok diyorum!
– erkek gibi dövüşeceğim… kan akacak…
– öldürmek yok!
– kan akacak…
– öldürmek yok! öldürmeyeceksin!
– kan… kan…
– beni dinle!
– vahşi kan akacak… kan akacak… kan… kan…
– beni dinle!

Etine buduna dolgun 80’ler dilberleri, sürekli aynı adamın dayak yediği anlaşılmasın diye yüzü kapatılmış, bağırarak ölen düşmanlar, bol bol Cüneyt Arkın karizması ve çılgın bir tempo… İşte Vahşi Kan!

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bak bunu da seversin...

Filmlerin Tuzu Biberi: En Sevdiğim Film Klişeleri

Film klişeleri, filmlerin tuzu biberidir. Bir tutam kadar serpiştirildiğinde ve tabii ki yemeğin tadını tamamen maskelemediğinde.

4 Yorumlar

  1. Hepsini izleyip kötüleşmek istiyorum. O Superman nedir öyle? Aydınger filan?

  2. Ne kadar kötü olursa olsunlar, içinde barındırdığı seksenler dokusunun değişik bir havası var.Bulabilsem hepsini izlemek isterim gerçekten.

  3. teoman mete türkmen

    manyak yönetmen nejat gürsoy un 1986 yapımı filmidir mehmet ezici
    sadece başroldedir

  4. teoman mete türkmen

    3 süpermen olimpiyatlarda filmi imdb puanı 6.1 şaka gibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir