Dünyayı Kurtaran Adam’dan Bile ‘Kötü’ 10 Yeşilçam Filmi

Vahşet Kasırgası

Aynı listeye üç ayrı Kadir Akgün filminin girmesini istemezdim ama yönetmen “kötü film” çekme konusunda bu kadar yetenekli olunca başka çare kalmıyor. Diğer tüm örneklerde olduğu gibi Vahşet Kasırgası da orijinal bir iş değil, bir İspanyol korku filmi olan A Candle for the Devil’in (It Happened at Nightmare) yeniden çevrimi…

Vahşet Kasırgası Kadir Akgün’ün ilk yönetmenlik denemesi ama Lanetli Kadınlar ya da Şeytan Kızlar ile kıyaslandığında çok daha başarılı olduğunu düşünüyorum. Eğer bu kadar kötü oynanmamış ve sırf cinsellik sömürüsü yapmak adına anlamsız onlarca sekansla (duş sahnesi gibi) donatılmamış olsaydı, çoktan bir kült film haline dönüşebilirdi. Bu filmi diğerleri kadar kötü bulmadığımı, hatta sadece tırnak içine alırsam “kötü” film sınıflandırmasına sokabileceğimi yazmak isterim. Listeye girmesinin en büyük sebebi meraklılarını bu filmden haberdar etmek istemem…

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bak bunu da seversin...

Filmlerin Tuzu Biberi: En Sevdiğim Film Klişeleri

Film klişeleri, filmlerin tuzu biberidir. Bir tutam kadar serpiştirildiğinde ve tabii ki yemeğin tadını tamamen maskelemediğinde.

4 Yorumlar

  1. Hepsini izleyip kötüleşmek istiyorum. O Superman nedir öyle? Aydınger filan?

  2. Ne kadar kötü olursa olsunlar, içinde barındırdığı seksenler dokusunun değişik bir havası var.Bulabilsem hepsini izlemek isterim gerçekten.

  3. teoman mete türkmen

    manyak yönetmen nejat gürsoy un 1986 yapımı filmidir mehmet ezici
    sadece başroldedir

  4. teoman mete türkmen

    3 süpermen olimpiyatlarda filmi imdb puanı 6.1 şaka gibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir