Dünyayı Kurtaran Adam’dan Bile ‘Kötü’ 10 Yeşilçam Filmi

Manyak

Nevi şahsına münhasır yönetmen Mehmet Ezici’nin çektiği “Manyak” filmi kötü akrabalar ve dünya dertleri yüzünden çıldıran bir adamın trajik hikayesini anlatır gibi görünürken aslında üstü kapalı bir cinsellik gösterisine dönüşüyordu. 80’ler video furyası için çekilmiş olan bu türden yüzlerce film olsa da Manyak, kaba oyunculukları ve pek de ayık olmayan bir kafayla yazılmış gibi duran senaryosu yüzünden bir adım öne çıkıyor.

manyak Manyak (1986) Varlık Film Selma Cenk Nur İncegül Mesut Engin Mehmet Ezici Manyak Korku Gerilim Bahar Öztan

Filmin Bahar Öztan gibi daha eli yüzü düzgün işlerde oynamış bir oyuncusu bile var ama özellikle kadınlar ve tecavüz konusunda “iyi ki unutulmuş bu film” diyeceğimiz kadar da tehlikeli fikirlere sahip. Fakat bir “kötü film” meraklısının mutlaka arşivine girmesi gereken bir eser. Hangi filmde bir kadınla tanışmadan önce onun arabasını yalayıp, uluyan birine rastlayabilirsiniz ki! Neyse ki Nejat Gürsoy bir Metin Erksan değil… Onu ve filmlerini ciddiye alan kimsenin olmaması hepimiz için hayırlı olmuş.

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

blank
1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

4 Yorumlar

 1. blank

  Hepsini izleyip kötüleşmek istiyorum. O Superman nedir öyle? Aydınger filan?

 2. blank

  Ne kadar kötü olursa olsunlar, içinde barındırdığı seksenler dokusunun değişik bir havası var.Bulabilsem hepsini izlemek isterim gerçekten.

 3. blank
  teoman mete türkmen

  manyak yönetmen nejat gürsoy un 1986 yapımı filmidir mehmet ezici
  sadece başroldedir

 4. blank
  teoman mete türkmen

  3 süpermen olimpiyatlarda filmi imdb puanı 6.1 şaka gibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir