Dünyayı Kurtaran Adam’dan Bile ‘Kötü’ 10 Yeşilçam Filmi

Homoti

Müjdat Gezeni severiz. Değerli bir sinemacı, tiyatrocu olduğu gibi gençlerin de her daim elinden tutar ama keşke Homoti’yi hiç çekmemiş olsaydı.

E.T. (E.T. The Extra-Terrestrial) taklidi Badi’den başka bir E.T filmimiz olduğunu çoğu kimse bilmez. Üç dört sene önce Öteki Sinema’da yazana kadar kimse bilmiyordu desem daha doğru olur ama böyle bir film var. Üstelik bu E.T görebileceğiniz en tuhaf uzaylı! Homoti adının açılımı: Homo E.T’ye denk geliyor ve uzaylımız gerçekten öyle… Tabi 70’lerin ‘sex spoof’ları gibi bir şey çekme derdi yok aslında Müjdat ağabeyin. Homoti’nin tüm olayı ortalarda gezinmek ve Perran Kutman’ın ördüğü kazağın ipini tutmak! Müjdat Gezen, filmi bitirdikten sonra Aziz Nesin’e izletmiş “Nasıl olmuş abi?” sorusuna kahkahalar içerisinde “b*k gibi” yanıtını alınca piyasaya sürmemeye karar vermiş. Film daha sonra Almanya video piyasası için yayınlandı ve internette gezinen tüm versiyonları da bu kopyadan türemiş. 80’lerle ilgili bir sürü tuhaflığı barındıran ve Badi’ye dahi bir başyapıt olarak yaklaşmanızı sağlayacak bu filmi kaçırmayın!

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bak bunu da seversin...

Filmlerin Tuzu Biberi: En Sevdiğim Film Klişeleri

Film klişeleri, filmlerin tuzu biberidir. Bir tutam kadar serpiştirildiğinde ve tabii ki yemeğin tadını tamamen maskelemediğinde.

4 Yorumlar

  1. Hepsini izleyip kötüleşmek istiyorum. O Superman nedir öyle? Aydınger filan?

  2. Ne kadar kötü olursa olsunlar, içinde barındırdığı seksenler dokusunun değişik bir havası var.Bulabilsem hepsini izlemek isterim gerçekten.

  3. teoman mete türkmen

    manyak yönetmen nejat gürsoy un 1986 yapımı filmidir mehmet ezici
    sadece başroldedir

  4. teoman mete türkmen

    3 süpermen olimpiyatlarda filmi imdb puanı 6.1 şaka gibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir