Dünyayı Kurtaran Adam’dan Bile ‘Kötü’ 10 Yeşilçam Filmi

Homoti

Müjdat Gezeni severiz. Değerli bir sinemacı, tiyatrocu olduğu gibi gençlerin de her daim elinden tutar ama keşke Homoti’yi hiç çekmemiş olsaydı.

Dünyayı Kurtaran Adam'dan Bile 'Kötü' 10 Yeşilçam Filmi 1 – fghdf

E.T. (E.T. The Extra-Terrestrial) taklidi Badi’den başka bir E.T filmimiz olduğunu çoğu kimse bilmez. Üç dört sene önce Öteki Sinema’da yazana kadar kimse bilmiyordu desem daha doğru olur ama böyle bir film var. Üstelik bu E.T görebileceğiniz en tuhaf uzaylı! Homoti adının açılımı: Homo E.T’ye denk geliyor ve uzaylımız gerçekten öyle… Tabi 70’lerin ‘sex spoof’ları gibi bir şey çekme derdi yok aslında Müjdat ağabeyin. Homoti’nin tüm olayı ortalarda gezinmek ve Perran Kutman’ın ördüğü kazağın ipini tutmak! Müjdat Gezen, filmi bitirdikten sonra Aziz Nesin’e izletmiş “Nasıl olmuş abi?” sorusuna kahkahalar içerisinde “b*k gibi” yanıtını alınca piyasaya sürmemeye karar vermiş. Film daha sonra Almanya video piyasası için yayınlandı ve internette gezinen tüm versiyonları da bu kopyadan türemiş. 80’lerle ilgili bir sürü tuhaflığı barındıran ve Badi’ye dahi bir başyapıt olarak yaklaşmanızı sağlayacak bu filmi kaçırmayın!

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

blank
1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

4 Yorumlar

 1. blank

  Hepsini izleyip kötüleşmek istiyorum. O Superman nedir öyle? Aydınger filan?

 2. blank

  Ne kadar kötü olursa olsunlar, içinde barındırdığı seksenler dokusunun değişik bir havası var.Bulabilsem hepsini izlemek isterim gerçekten.

 3. blank
  teoman mete türkmen

  manyak yönetmen nejat gürsoy un 1986 yapımı filmidir mehmet ezici
  sadece başroldedir

 4. blank
  teoman mete türkmen

  3 süpermen olimpiyatlarda filmi imdb puanı 6.1 şaka gibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir