Dünyayı Kurtaran Adam’dan Bile ‘Kötü’ 10 Yeşilçam Filmi

Biri Beni Gözlüyor

80’lerin gözde mankenlerinden Tarık Tarcan ve Selin Dilmen Yıldırım’ın başrolleri paylaştıkları film aslında Stanley Kubrick’in The Shining’in replikası… Alaturka bir “Shining nasıl olur?” sorusunun muhteşem bir cevabı olan filmi, Geniş Aile dizisinin yönetmeni de olan Ömer Uğur çekmiş.

nmn Biri Beni Gözlüyor (1988) Turkish Shining Türk Korku Filmi Türk gerilim filmi Tarık Tarcan Stanley Kubrick shining Shelley Duvall Selin Dilmen Ömer Uğur Jack Nicholson Geniş Aile Biri beni gözlüyor

“Nasıl yani, Shining’in Türk versiyonu da mı var?” diyenler için filmin konusunu kısaca özet geçeyim: Cinayet romanları yazan Hulki yanına eşi Leman’ı ve oğulları Ufuk’u da alarak son romanını yazmak üzere gözlerden uzak bir otele çekilir. Otel bir adadadır ve kış boyunca otele göz kulak olurken rahat bir şekilde çalışma imkanı bulacaktır. Tabii o tıpkı Shining’te olduğu gibi kitap yazmak yerine katliam yapmayı tercih eder!

“Selin Dilmen’den 80’lerin kazak koleksiyonu” gibi alternatif bir isimi hak eden film “kötü film” kelimesinin tam karşılığı. Tekrar etmemize gerek var mı; bulursanız kaçırmayın!

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

blank
1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

4 Yorumlar

 1. blank

  Hepsini izleyip kötüleşmek istiyorum. O Superman nedir öyle? Aydınger filan?

 2. blank

  Ne kadar kötü olursa olsunlar, içinde barındırdığı seksenler dokusunun değişik bir havası var.Bulabilsem hepsini izlemek isterim gerçekten.

 3. blank
  teoman mete türkmen

  manyak yönetmen nejat gürsoy un 1986 yapımı filmidir mehmet ezici
  sadece başroldedir

 4. blank
  teoman mete türkmen

  3 süpermen olimpiyatlarda filmi imdb puanı 6.1 şaka gibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir