Gişeyi Nakavt Eden 20 Spor Filmi! 1 – Spor filmleri019

Gişeyi Nakavt Eden 20 Spor Filmi!

29 Haziran 2014

19. COACH CARTER (2005) – $67,264,877

Spor filmleri002

Samuel L. Jackson’ın olgunluk dönemi filmlerinden olan Coach Carter; oyuncularını büyük başarılara ulaştırmak isteyen idealist koç karakteriyle Ken Carter’ı konu alıyor. Bu listenin tepelerinde olan Remember the Titans (2000) filminin gittiği yolu takip eden Coach Carter, onun kadar başarılı olamasa da yakın derecede iyi ve izlenebilir bir spor filmi. Nadir basketbol filmlerinden biri olması nedeniyle ayrı bir önemi olan Coach Carter, sinematografisi ile de listenin öne çıkan filmlerinden biri.

IMDB Puanı: 7.2
Süre: 136 Dakika

blank

Emel Bilge Çınar

1985 yılında İstanbul’da doğdu. İlk sinema deneyimi Jurassic Park olmuştur. Animasyon ve VFX alanında eğitim almak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. Türkiye’ye döndükten sonra 3 yıl boyunca Post Producer olarak çalıştı. Bugünlerde bağımsız olarak 3D animasyon ve oyun yapımı üzerinde emek harcıyor. 2009′dan bu yana çeşitli mecralarda sinema ve TV üzerine yazılar yazmaya devam ediyor.

5 Comments

  1. İnternet sinema siteleri liste sitesi oldu. Kaliteli makale okuyabileceğimiz site Öteki Sinema o yüzden kızdım sayfaya girdiğimde ama yine farkınızı ortaya koymuşsunuz. Eski listelerinizi de okudum. Kesinlikle diğerlerinden çok farklısınız. Teşekkür ederiz emekleriniz için.

  2. Gişe yapmışmıdır bilemem ama Kevin abinin Bull Durham-Boğa Takımı-1988 çok güzel bir filmdir.Beyzbol denen boktan liberal amerikan oyunundan evrensel bir melankoli çıkardığı için.

  3. Arkadaşlar size iyi gişe yapamamış ancak bu listedeki birçok filmden çok daha güzel bir film olduğunu düşündüğüm bir filmi önermek istiyorum. Filmin adı “GOON” . Spor filmlerini seven arkadaşlar muhakkak izlesinler. Gerçek bir sporcunun hikayesidir.

    http://www.imdb.com/title/tt1456635/

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Top 10: En Kanka Robotlar 2 – Marvin The Hitchhikers Guide to the Galaxy 2005

Top 10: En Kanka Robotlar

Fazlasıyla ihmal edildiklerini düşündüğümüz, insanlığın hayatını kolaylaştırmak için mücadele eden
John Waters Seçti: 2023’ün En İyi Filmleri 3 – John Waters 0202

John Waters Seçti: 2023’ün En İyi Filmleri

John Waters, 2000 yılından beri düzenli olarak her yılın Aralık