Gişeyi Nakavt Eden 20 Spor Filmi! 1 – Spor filmleri019

Gişeyi Nakavt Eden 20 Spor Filmi!

29 Haziran 2014

9. MILLION DOLLAR BABY (2004) – $100,492,203

Spor filmleri012

Spor filmi dendiğinde akla gelen ilk örneklerden biri olan Million Dollar Baby, sinema tarihinin en depresif filmlerinden biri olabilir. Ama spor filmlerinin en depresifi olduğu kesin. En iyi film seçilen, Oscar ödül törenini sallayan, gişede büyük başarı yakalayan Milyon Dolarlık Bebek, pazarlama kampanyası sayesinde insanları ‘Rocky’nin dişi versiyonu’ olduğuna inandırmıştı. Ayrıca engelli haklarını savunan aktivistlerin protestoları da film için epey bir gündem malzemesi yarattı. Bir neslin kahramanı Clint Eastwood’un hem oynayıp, hem yönettiği Hillary Swank başrolündeki filmin IMDB profiline mutlaka göz atın.

IMDB Puanı: 8.1
Süre: 132 Dakika

blank

Emel Bilge Çınar

1985 yılında İstanbul’da doğdu. İlk sinema deneyimi Jurassic Park olmuştur. Animasyon ve VFX alanında eğitim almak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. Türkiye’ye döndükten sonra 3 yıl boyunca Post Producer olarak çalıştı. Bugünlerde bağımsız olarak 3D animasyon ve oyun yapımı üzerinde emek harcıyor. 2009′dan bu yana çeşitli mecralarda sinema ve TV üzerine yazılar yazmaya devam ediyor.

5 Comments

  1. İnternet sinema siteleri liste sitesi oldu. Kaliteli makale okuyabileceğimiz site Öteki Sinema o yüzden kızdım sayfaya girdiğimde ama yine farkınızı ortaya koymuşsunuz. Eski listelerinizi de okudum. Kesinlikle diğerlerinden çok farklısınız. Teşekkür ederiz emekleriniz için.

  2. Gişe yapmışmıdır bilemem ama Kevin abinin Bull Durham-Boğa Takımı-1988 çok güzel bir filmdir.Beyzbol denen boktan liberal amerikan oyunundan evrensel bir melankoli çıkardığı için.

  3. Arkadaşlar size iyi gişe yapamamış ancak bu listedeki birçok filmden çok daha güzel bir film olduğunu düşündüğüm bir filmi önermek istiyorum. Filmin adı “GOON” . Spor filmlerini seven arkadaşlar muhakkak izlesinler. Gerçek bir sporcunun hikayesidir.

    http://www.imdb.com/title/tt1456635/

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

“Benim Babam Senin Babanı Döver”: Kendi Halinde Bir vs Listesi 2 – Batman v Superman 4

“Benim Babam Senin Babanı Döver”: Kendi Halinde Bir vs Listesi

Hazır Batman ile Superman sinema salonlarını işgal etmişken, benzer kapışmaları
Top 10: Xavier Dolan’ın Favori Filmleri 3 – Xavier Dolan Favori Filmleri

Top 10: Xavier Dolan’ın Favori Filmleri

Xavier Dolan, muhteşem bir arşive sahip Criterion Collection’ın web sitesi