Gişeyi Nakavt Eden 20 Spor Filmi! 1 – Spor filmleri019

Gişeyi Nakavt Eden 20 Spor Filmi!

29 Haziran 2014

13. REAL STEEL (2011) – $85,468,508

Spor filmleri008

Bir spor filmi olmaktan ziyade, bir bilimkurgu olarak akılda kalan Real Steel, robotlarla yapılan boks konseptiyle aslında bir spor filmi olmanın temel şartını da yerine getiriyor. Ünlü eleştirmen Roger Ebert’ın “bile” beğenisini kazanan bu film, hem filmin yıldızlarından Hugh Jackman’in memleketi Avustralya da hem de Amerika’da oldukça iyi gişe yapmayı başardı. Kadrosunda Lost’tan tanıdığımız Evangeline Lilly’i de barındıran filmin gaza getiren soundtrack’ı da ilgiye değer.

IMDB Puanı: 7.1
Süre: 127 Dakika

blank

Emel Bilge Çınar

1985 yılında İstanbul’da doğdu. İlk sinema deneyimi Jurassic Park olmuştur. Animasyon ve VFX alanında eğitim almak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. Türkiye’ye döndükten sonra 3 yıl boyunca Post Producer olarak çalıştı. Bugünlerde bağımsız olarak 3D animasyon ve oyun yapımı üzerinde emek harcıyor. 2009′dan bu yana çeşitli mecralarda sinema ve TV üzerine yazılar yazmaya devam ediyor.

5 Comments

  1. İnternet sinema siteleri liste sitesi oldu. Kaliteli makale okuyabileceğimiz site Öteki Sinema o yüzden kızdım sayfaya girdiğimde ama yine farkınızı ortaya koymuşsunuz. Eski listelerinizi de okudum. Kesinlikle diğerlerinden çok farklısınız. Teşekkür ederiz emekleriniz için.

  2. Gişe yapmışmıdır bilemem ama Kevin abinin Bull Durham-Boğa Takımı-1988 çok güzel bir filmdir.Beyzbol denen boktan liberal amerikan oyunundan evrensel bir melankoli çıkardığı için.

  3. Arkadaşlar size iyi gişe yapamamış ancak bu listedeki birçok filmden çok daha güzel bir film olduğunu düşündüğüm bir filmi önermek istiyorum. Filmin adı “GOON” . Spor filmlerini seven arkadaşlar muhakkak izlesinler. Gerçek bir sporcunun hikayesidir.

    http://www.imdb.com/title/tt1456635/

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Kadın Yönetmenlerin Elinden Çıkan Feminist Filmler 2 – a girl walks home alone at night

Kadın Yönetmenlerin Elinden Çıkan Feminist Filmler

Orta Doğu’nun yasaklı kadınları, Avrupa ve Amerika’nın kadın istismarını ya
Sinema Tarihinin En İyi Devam Filmleri 3 – 14754 aliens

Sinema Tarihinin En İyi Devam Filmleri

Öyle devam filmleri vardır ki, selefinin o türe getirdiği tüm