Gişeyi Nakavt Eden 20 Spor Filmi! 1 – Spor filmleri019

Gişeyi Nakavt Eden 20 Spor Filmi!

29 Haziran 2014

5. SEABISCUIT (2003) – $120,277,854

Spor filmleri016

Büyük depresyon dönemini başarılı biçimde ele alan Seabiscuit, Laura Hillenbrand’in çok satan kitabından uyarlanmış bir film. 1930’ların en ünlü spor ikonu olan yarış atı Seabiscuit’i ve etrafındakilerini konu alan film, birine şans verilirse neler başarabileceğini gösteren yaklaşımı ile seyircinin yularını en güzel yerden yakalıyor. Oscar’daki en iyi film adaylığı ve şatafatlı prodüksiyon tasarımı sayesinde kendi reklamını en iyi şekilde yapan filmi atları seven herkese öneriyorum.

IMDB Puanı: 7.4
Süre: 140 Dakika

blank

Emel Bilge Çınar

1985 yılında İstanbul’da doğdu. İlk sinema deneyimi Jurassic Park olmuştur. Animasyon ve VFX alanında eğitim almak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. Türkiye’ye döndükten sonra 3 yıl boyunca Post Producer olarak çalıştı. Bugünlerde bağımsız olarak 3D animasyon ve oyun yapımı üzerinde emek harcıyor. 2009′dan bu yana çeşitli mecralarda sinema ve TV üzerine yazılar yazmaya devam ediyor.

5 Comments

  1. İnternet sinema siteleri liste sitesi oldu. Kaliteli makale okuyabileceğimiz site Öteki Sinema o yüzden kızdım sayfaya girdiğimde ama yine farkınızı ortaya koymuşsunuz. Eski listelerinizi de okudum. Kesinlikle diğerlerinden çok farklısınız. Teşekkür ederiz emekleriniz için.

  2. Gişe yapmışmıdır bilemem ama Kevin abinin Bull Durham-Boğa Takımı-1988 çok güzel bir filmdir.Beyzbol denen boktan liberal amerikan oyunundan evrensel bir melankoli çıkardığı için.

  3. Arkadaşlar size iyi gişe yapamamış ancak bu listedeki birçok filmden çok daha güzel bir film olduğunu düşündüğüm bir filmi önermek istiyorum. Filmin adı “GOON” . Spor filmlerini seven arkadaşlar muhakkak izlesinler. Gerçek bir sporcunun hikayesidir.

    http://www.imdb.com/title/tt1456635/

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Top 10: En İyi ‘Home Invasion’ Filmleri 2 – Straw Dogs 1971

Top 10: En İyi ‘Home Invasion’ Filmleri

Korku sinemasının alt türlerinden biri olan home invasion (ev istilası),
2013'ün En İyi Fragmanları 3 – under the skin soundtrack

2013’ün En İyi Fragmanları

Gelelim senenin son seçkisine: 2013'ün En İyi Fragmanları! Yazarlarımızdan aldığımız