Gişeyi Nakavt Eden 20 Spor Filmi! 1 – Spor filmleri019

Gişeyi Nakavt Eden 20 Spor Filmi!

29 Haziran 2014

6. BLADES OF GLORY (2007) – $118,594,548

Spor filmleri015

Aslen bir parodi olan, kendini ciddiye almadan seyirciyi güldürmek niyetiyle abarttıkça abartan Blades of Glory, listedeki diğer filmlere kıyasla daha vasat bir sinema deneyimi vaadetse de, yüksek hasılatı ile 6. sıraya yerleşmeyi başarıyor. Will Ferrell’ın başrolünde olduğu bu film Talladega Nights ve Stranger Than Fiction’dan hemen sonra geldiği için onların rüzgârından da epey faydalanmış diyebiliriz. Absürd komedi anlayışıyla eleştirmenleri de mutlu eden filmi bir filmden ziyade bir gösteri olarak izlemenizi öneririm.

IMDB Puanı: 6.4
Süre: 93 Dakika

blank

Emel Bilge Çınar

1985 yılında İstanbul’da doğdu. İlk sinema deneyimi Jurassic Park olmuştur. Animasyon ve VFX alanında eğitim almak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. Türkiye’ye döndükten sonra 3 yıl boyunca Post Producer olarak çalıştı. Bugünlerde bağımsız olarak 3D animasyon ve oyun yapımı üzerinde emek harcıyor. 2009′dan bu yana çeşitli mecralarda sinema ve TV üzerine yazılar yazmaya devam ediyor.

5 Comments

  1. İnternet sinema siteleri liste sitesi oldu. Kaliteli makale okuyabileceğimiz site Öteki Sinema o yüzden kızdım sayfaya girdiğimde ama yine farkınızı ortaya koymuşsunuz. Eski listelerinizi de okudum. Kesinlikle diğerlerinden çok farklısınız. Teşekkür ederiz emekleriniz için.

  2. Gişe yapmışmıdır bilemem ama Kevin abinin Bull Durham-Boğa Takımı-1988 çok güzel bir filmdir.Beyzbol denen boktan liberal amerikan oyunundan evrensel bir melankoli çıkardığı için.

  3. Arkadaşlar size iyi gişe yapamamış ancak bu listedeki birçok filmden çok daha güzel bir film olduğunu düşündüğüm bir filmi önermek istiyorum. Filmin adı “GOON” . Spor filmlerini seven arkadaşlar muhakkak izlesinler. Gerçek bir sporcunun hikayesidir.

    http://www.imdb.com/title/tt1456635/

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

2019 Vizyonunun Öne Çıkan Korku Filmleri 2 – Biz Us 2019 03

2019 Vizyonunun Öne Çıkan Korku Filmleri

2019 Vizyonunun Öne Çıkan Korku Filmleri listemizde geçen yıl Türkiye’de
Top 10: Filmlerde Görünen Sahte Kitaplar 3 – Necronomicon Ex Mortis

Top 10: Filmlerde Görünen Sahte Kitaplar

Semra Doll, filmlerde görünen sahte kitapları Öteki Sinema için listeledi.