Gişeyi Nakavt Eden 20 Spor Filmi! 1 – Spor filmleri019

Gişeyi Nakavt Eden 20 Spor Filmi!

29 Haziran 2014

11. THE FIGHTER (2010) – $93,617,009

Spor filmleri010

Christian Bale’in Oscar’dan Oscar’a koşan filmi The Fighter, bir dövüşçüye ve onun kız arkadaşı, annesi ve uyuşturucu bağımlısı olan kardeşiyle uğraşırken çalkalanan kariyerine odaklanıyor. Yönetmen sinemasının gediklilerinden biri olan David O. Russell’ın en “anlaşılabilir” filmlerinden biri olarak, seyircinin de kalbini çalan The Fighter 90 milyonu aşan hasılatı ile listenin 10. sırasına yerleşiyor. Oyuncular Mark Wahlberg, Christian Bale, Amy Adams ve Melissa Leo ile, 70’ler yeirne 80’lerde geçen American Hustler nasıl olurdu sorusunun cevabını veren bu filmi hala izlemediyseniz, çok şey kaçırıyorsunuz!

IMDB Puanı: 7,9
Süre: 116 Dakika

blank

Emel Bilge Çınar

1985 yılında İstanbul’da doğdu. İlk sinema deneyimi Jurassic Park olmuştur. Animasyon ve VFX alanında eğitim almak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. Türkiye’ye döndükten sonra 3 yıl boyunca Post Producer olarak çalıştı. Bugünlerde bağımsız olarak 3D animasyon ve oyun yapımı üzerinde emek harcıyor. 2009′dan bu yana çeşitli mecralarda sinema ve TV üzerine yazılar yazmaya devam ediyor.

5 Comments

  1. İnternet sinema siteleri liste sitesi oldu. Kaliteli makale okuyabileceğimiz site Öteki Sinema o yüzden kızdım sayfaya girdiğimde ama yine farkınızı ortaya koymuşsunuz. Eski listelerinizi de okudum. Kesinlikle diğerlerinden çok farklısınız. Teşekkür ederiz emekleriniz için.

  2. Gişe yapmışmıdır bilemem ama Kevin abinin Bull Durham-Boğa Takımı-1988 çok güzel bir filmdir.Beyzbol denen boktan liberal amerikan oyunundan evrensel bir melankoli çıkardığı için.

  3. Arkadaşlar size iyi gişe yapamamış ancak bu listedeki birçok filmden çok daha güzel bir film olduğunu düşündüğüm bir filmi önermek istiyorum. Filmin adı “GOON” . Spor filmlerini seven arkadaşlar muhakkak izlesinler. Gerçek bir sporcunun hikayesidir.

    http://www.imdb.com/title/tt1456635/

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Öteki Sinemacılar Seçti: 2012'nin En İyi Film Trailer'ları! 2 – Maniac002

Öteki Sinemacılar Seçti: 2012’nin En İyi Film Trailer’ları!

Öteki Sinema 2005’den beri yayında… Yazar kadrosuna katılan Öteki Sinemacılar
Her Korkuseverin Ziyaret Etmesi Gereken 13 Yer 3 – Capuchin Catacombs

Her Korkuseverin Ziyaret Etmesi Gereken 13 Yer

Tatilde nereye gitsem diye düşünen korkuseverlere olası en korkunç yer